سیم جوش T80-12 و کاربردهای آن

سیم جوش T80-12 و کاربردهای آن

سیم جوش T80-12 و کاربرد های آن

سیم جوش ها مهمترین قطعاتی هستند که کیفیت و سرعت جوشکاری شما را بالا خواهند برد.
یکی از مهمترین قطعاتی که در جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد، سیم جوش من جمله سیم جوش T80-12 است. برای جوشکاری نیاز به مهارت است گاهی اوقات باید ظرافت کار را بالا برد تا هم کار تمیز شود و هم این که امنیت آن بیشتر باشد. برای این منظور گاهی نیاز است که از سیم جوش استفاده کنید. فرض کنیم که شما قرار است دو قطعه را به یکدیگر جوش دهید. در پایان کار، منفذهایی را خالی می بینید که تنها راه پر کردن آن ها، استفاده از سیم جوش است که برای مثال می توان سیم جوش T80-12 را به کار برد.

سوالی که معمولا مطرح می شود این است که سیم جوش با الکترود جوشکاری چه تفاوتی دارد. لازم است بدانید که هیچ تفاوتی میان این دو وجود ندارد تنها نامگذاری آن ها است که ایران به نام سیم جوش شناخته شده است. هر سیم جوش T80-12 از مفتول فلزی با پوشش فلاکسی تشکیل شده است که کاربردهای فراوان در جوشکاری دارد. این نوع سیم جوش دارای نام تجاری  T80-12  و نام جهانی ER80S-G است.

کاربرد و ویژگی های سیم جوش T80-12:

با توجه به این که در بازار، انواع مختلف سیم جوش وجود دارد که می توان از آن ها استفاده نمود، اکنون این سوال مطرح خواهد شد که کاربردهای سیم جوش T80-12 چیست:

–         با توجه به این که سیم جوش T80-12 از آلیاژهایی شامل نیکل، کروم و مس تشکیل شده است لذا گزینه مناسب برای جوشکاری در فولاد است که مقاوم در برابر خوردگی اتمسفری است.

حتما بخوانید  معرفی سیم جوش T80-11 و کاربرد های آن

سیم جوش T80-12

 

–         دلیل دیگری که باعث می شود این سیم جوش در صنعت فولاد و برای جوشکاری این آلیاژ کاربرد داشته باشد این است که این نوع سیم جوش خاصیت مکانیکی بالایی داشته و همین باعث می شود که از قدرت استحکام بالایی برخوردار باشد.

–         شما با سیم جوش T80-12 می توانند عیوب ریز در جوشکاری را پوشش داده و کیفیت کار بالا برود. همان گونه که بین کردیم ممکن است خلل و فرجی در محل جوش به وجود آید که با کمک سیم جوش می توان آن ها پوشش داد.

–         لازم به ذکر است که سرعت رسوب این سیم

 جوش  بسیار بالا است در نتیجه کمک می کند تا سرعت و دقت جوشکاری بیشتر شود.

–         انواع سیم جوش T80-12 در دو گروه توپور و توپودری وجود دارد که شما برحسب نوع کارایی و محلی که قرار است از آن استفاده کنید باید نوع سیم جوش خود را انتخاب نمایید.

 

برای خرید محصول از وبسایت ایلیا صنعت کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *