معرفی الکترود 1047P و کاربرد های آن در جوشکاری

معرفی الکترود 1047P و کاربرد های آن در جوشکاری

معرفی الکترود 1047P و کاربرد های آن در جوشکاری

استفاده از الکترودها کمک می کند تا جوش شما نفوذ و دوام زیادی داشته باشد.
یکی از انواع الکترودهایی که در جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد، الکترود 1047P است. تنوعی که در میان الکترودها وجود دارد مربوط به جنس، وزن، اندازه و پوشش آن ها می شود. اعمال جوش در قسمت های مختلف و برای انواع فلزها، ممکن است آسان و یا سخت باشد. در مورادی همانند زوایا و یا قسمت هایی که کار با دست سخت است، باید از الکترودهایی همانند الکترود 1047P استفاده نمود.

هر الکترود کاربرد خاص خود را دارد در نتیجه در زمان جوشکاری باید دقت کنید آیا الکترودی را که انتخاب کرده اید، برای اعمال جوش مناسب هست یا خیر. برای مثال باید نوع فلزهای موجود در الکترود با فلزهای مد نظر، تطابق داشته باشد تا جوشکاری با دقت و استحکام بالایی انجام شود. بنابراین در این مقاله تصمیم بر این داریم که شما را با این الکترود  آشنا نماییم.

ویژگی ها و کاربردهای الکترود 1047P:

1-    الکترود 1047P از انواع الکترودهای سلولزی است. در این نوع الکترودها از ترکیبات و مواد سلولزی استفاده می شود.

2-    در مورد الکترود 1047P لازم است بدانید زمانی که جوشکاری انجام می شود، گاز زیادی تولید می شود. این گاز هیدروژن در اثر تجزیه سلولز در داخل پوشش ایجاد می شود. تولید گاز کمک می کند تا ولتاژ قوس زیاد شود.

الکترود 1047p

 

3-    وقتی که از الکترود 1047P در جوشکاری استفاده می کنید، جوشی که بر روی فلزها اعمال می شود سطح نامنظمی دارد به گونه ای

حتما بخوانید  معرفی الکترود های روکش دار و کاربرد آن در جوشکاری

که وقتی دست را بر روی جوش می کشید، خشنی و زبری آن را حس خواهید کرد.

4-    لازم است بدانید که الکترودهای سلولزی من جمله الکترود 1047P می توانند رطوبت را به خود جذب نمایند در نتیجه بسته بندی آن ها باید به گونه یا باشد که به هیچ عنوان رطوبت به آن ها سرایت نکند. همچنین محل نگهداری این الکترود باید خشک و بدون نم باشد تا مطمئن شوید که الکترود مطلوب نمی شود. دلیل اهمیت این امر این است که رطوبت باعث می شود ترکیبات سلولزی در الکترود فاسد شده و در نتیجه الکترود کارایی خود را از دست بدهد. توجه داشته باشید که این الکترود را نمی توان خشک کرد چو پوشش خواهد سوخت.

5-    به منظور جوشکاری در لوله ها و تانک ها می توانید از الکترود 1047P استفاده کنید. لازم به ذکر است که این الکترود می تواند قوسی را در محل جوش ایجاد نماید که نفوذ بالایی داشته و به خوبی می تواند پایداری خود را حفظ کند.

6-    از آنجایی که الکترود 1047P در اندازه و وزن های مختلف تولید می شود لذا هر کدام از آن ها کارایی خاص خود را دارند در نتیجه قبل از جوشکاری، باید بسته به نوع جوش، الکترود مناسب را خریداری نمایید. استفاده از الکترود مناسب، استحکام جوش را بالا می برد.

 

 

برای خرید این الکترود از وبسایت ایلیا صنعت اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *