معرفی الکترود 1263N و کاربرد های آن در جوشکاری

جوشکاری با الکترود کمک می کند تا جوش در فلزها از کیفیت بیشتری برخوردار باشد.
در جوشکاری انواع مختلفی از الکترود من جمله الکترود 1263N وجود دارد که هر کدام خواص و کاربردهای خاص خود را دارند. آنچه که مسلم است این است که جوشکاری باید به بهترین شکل ممکن و با دقت بالا انجام گیرد چرا که قرار است دو فلز یا آلیاژ را جوش بدهیم و اگر کوچکترین خطای در این زمینه وجود داشته باشد، می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به بار بیاورد.
فرض کنیم که شما یک تانک بزرگ را به پایه ای جوش داده اید اما متاسفانه تخلخل های زیادی در آن وجود داشته و یا این که جوشکاری به دلیل وجود زوایای زیاد، به خوبی صورت نگرفته است. در چنین شرایطی ممکن است هر لحظه جوش کنده شده و تانک بیافتد. به همین دلیل است که استفاده از الکترودهایی همانند الکترود 1263N در جوشکاری ضروری است.
تنوع زیادی در تولید الکترود وجود دارد که این تنوع از نظر اندازه، وزن و نوع متریال به کار رفته در آن ها است. در نتیجه کارایی هر الکترود می تواند با انواع دیگر متفاوت  باشد. برای مثال الکترود 1263N کاربردهای ویژه ای دارد که در این مقاله به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

کاربردها و ویژگی های الکترود جوشکاری 1263N:

  • 1- الکترود 1263N یکی از انواع الکترودهای قلیایی است که در پوشش آن ها از مواد و ترکیبات قلیایی استفاده می شود. این قبیل الکترودها، خواص مکانیکی بسیاری خوبی دارند و این یکی از مهمترین مزیت های این الکترود اخالصی هایی همانند گوگرد را از فلز جوش جدا کنند در نتیجه از تاثیرات منفی آن ها بر جوش و اتصال فلزات خودداری می شود.
  • 3- برخی از ترکیباتی که در الکترود قلیایی مثل این الکترود  وجود دارد باعث می شود جوشکاری هم با کیفیت بالایی انجام شود و هم این که خواص مکانیکی بسیار خوبی داشته باشد.
  • 4- از آنجایی که این الکترود دارای قوس پایداری هستند لذا کمک می کند تا بهترین جوش از نظر کیفی و پایداری، ایجاد شود.
  • 5- در فولادهایی که مقاوم به خزش هستند، اگر قرار است از الکترود برای جوشکاری استفاده شود توصیه می کنیم که به سراغ الکترود 1263N بروید. برای مثال در لوله کشی، دیگ و مخزن هایی که تحت فشار هستند می توانید این الکترود را به کار ببرید. جوش هایی که توسط این الکترود می شود بسیار با کیفیت بوده و این کیفیت از نظر آزمایش های رادیوگرافی تایید شده است.
  • 6- فراموش نکنید که اندازه و وزن الکترود 1263N متنوع است در نتیجه قبل از خرید، باید نیاز و کاربرد الکترود را تعیین نموده و سپس خرید خود را قطعی کنید.
  • 7- اگر الکترود 1263N خیس شد کافی است به مدت 2 ساعت آن را در دمای 350-300 درجه سانتیگراد قرار دهید تا مجددا خشک و قابل استفاده شود.

 

برای خرید این الکترود می توانید از طریق اینجا اقدام نمایید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *