الکترود  1328G و کاربرد های آن در جوشکاری

الکترودها کمک میک نند تا شما بتوانید جوشکاری را کیفیت و مقاومت بیشتری در آلیاژهای مختلف اعمال نمایید.
در جوشکاری گاهی لازم می شود که از الکترودها من جمله الکترود  1328G استفاده شود. در ابتدا لازم است در مورد الکترود بیشتر بدانیم. این قطعه که یک مفتول فلزی است، در ابعاد و وزن های مختلف در بازار وجود دارد. پوشش خارجی آن از جنس آهک، خاک رس، سلولز، آزبست و اکسید سدیم تشکیل و به این پوشش، روکس فلاکس گفته می شود. تنوع زیادی از الکترود وجود دارد که برحسب نوع کارایی و همچنین میزان استحکامی که در جوشکاری مد نظر دارید، باید  الکترود مناسب را خریداری کنید. ما در این مقاله شما را با الکترود  1328G آشنا خواهیم کرد.

ویژگی ها و کاربردهای الکترود  1328G:

  • 1- اولین ویژگی که در مورد الکترود  1328G لازم است بدانید، کارایی آسان آن است. با توجه به این که این نوع الکترود جریان بسیار آرامی دارد لذا این امکان را فراهم خواهد کرد که جوشکاری به راحتی انجام شود.
  • 2- تفاوتی نمی کند که جوشکاری شما به حالت عمودی، افقی و یا تخت است شما با استفاده از الکترود  1328G محدودیتی نداشته و به راحتی می توانید نحوه جوشکاری را اعمال نمایید.
  • 3- شما می توانید از این الکترود  در فلزاتی استفاده نمایید که حاوی آلیاژهای مس، برنز، قلع و برنج قرمز هستند. از طرفی در فولادهای ر
  • یختگی و چدن هایی که خاکستری رنگ هستند می توانید از این نوع الکرتود استفاده کنید.
  • 4- مهمترین کاربرد این الکترود در صنعت ماشین سازی است.
  • 5- توجه داشته باشید که زمان به کار بردن الکترود  1328G بر روی آهن باید در اولین بار و برای لایه اول، تا جایی که امکان دارد شدت جوش را کم کرده و سپس به مرور مقدار آن را زیاد نمود.
  • 6- لازم به ذکر است که اگر قرار است الکترود  1328G رابر روی مس و آلیاژهای آن به کار ببرید، حتما منطقه جوش را تا حدود 300-100 درجه سانتیگراد از قبل گرم کنید که میزان این دما بسته به میزان هدر روی گرما دارد. این عمل به این دلیل نیاز است که مس به خوبی می تواند گرما را انتقال دهد و در نتیجه در حین جوشکاری، مشکل ساز خواهد شد.
  • 7- دقت کنید که این الکترود نباید خیس باشد زیرا عمل جوش به خوبی انجام نمی شود.
  • 8- تفاوت در قطر الکترود  1328G منجر به تفاوت در جریان می شود در نتیجه قبل از این که این الکترود را بخرید حتما به میزان جریان مورد نیاز توجه داشته باشید که کیفیت و استحکام جوش تامین گردد.

توضیحاتی بیشتر در مورد این الکترود:

الکترود 1328G که در بازار به نام الکترود برنز نیز شناخته می شود، یکی از بهترین نمونه از الکترودهای تولیدی شرکت آما می باشد. شرکت آما سعی کرده تا تنوع الکترود و سیم جوش را به بیشترین حد ممکن برساند. بدین ترتیب همه افراد در صنایع مختلف می توانند الکترود و یا سیم جوش های متناسب با کار خود را که به آن نیاز دارند را پیدا کنند. الکترود 1328G دارای کاربردهای بسیار گسترده ای بوده که باعث شده شرکت آما نیز تولید خود را بسیار بیشتر از قبل بکند.

مزایای الکترود 1328G:

یکی از قابلیت هایی که الکترود 1328G دارد، امکان استفاده آسان و راحت از آن می باشد. زیرا امکان برقراری سریع قوس با این الکترود وجود داشته و در ابتدا و یا در حین کار نیز الکترود به قطعه نمی چسبد. بدین ترتیب کیفیت ظاهری و خواص فیزیکی جوش در بهترین شرایط قرار می گیرد. تنوع در قطر الکترود نیز از دیگر مزایای این محصول می باشد. هر چه قطر الکترود تنوع بیشتری داشته باشد، در موارد بیشتری می توان از آن استفاده کرد.

کاربرد الکترود 1328G:

با توجه به اینکه الکترود 1328G برنزی می باشد، لذا از آن می توان در مواردی که جوشکاری بر روی انواع آلیاژ های مس از جمله برنج، قلع و  برنز انجام می شود، استفاده کرد. علاوه بر جوشکاری آلیاژ های مس، از این الکترود می توان برای پوشش دادن فولاد و چدن نیز استفاده کرد. بدین ترتیب کاربردهای این الکترود بسیار زیاد می باشند. صنعت ماشین سازی یکی از صنایع بزرگ در ایران به شمار رفته و الکترود برنز بیشترین کاربرد را در این صنعت دارد. معمولا برای روکشی پیاله یاتاقان های برنزی از این الکترود استفاده می شود. با توجه به ترکیبات مناسب، معمولا نتایج استفاده از این الکترود نیز رضایت بخش می باشد.

 

برای خرید این الکترود در وبسایت ایلیا صنعت اینجا کلیک کنید.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *