معرفی الکترود 1338JB و کاربرد های آن در جوشکاری

الکترودهای قلیایی از جمله معروف ترین و پر کاربرد ترین نمونه از الکترود های موجود در بازار به شمار می روند. الکترودهای قلیایی دارای ویژگی های بسیار زیادی بوده که یکی از آنها ثبات بسیار مناسب در پایداری قوس می باشد. از بهترین الکترود های قلیایی موجود در بازار می توان به الکترود 1338JB یا E316L-15 اشاره نمود.

توضیحاتی در مورد الکترود 1338 JB:

الکترود 1338 JB یکی از الکترودهای بسیار پر  کاربرد در صنعت به شمار می رود. این نوع الکترود ها را در شرکت های بین المللی به نام E316L-15 و در شرکت های داخلی از جمله آما به نام 1338 JB تولید می شوند. این نوع الکترود ها را شرکت های سازنده بر اساس نیاز بازار در قطر های متفاوتی تولید نموده اند. تنوع در قطر الکترود E316L-15 باعث شده تا بتوان از این الکترود ها برای جوشکاری بر روی ورق های با ضخامت های مختلف استفاده نمود.
بدین ترتیب محدودیت خاصی برای استفاده از الکترود 1338 JB نبوده و برای ورق های کروم نیکلی با ضخامت های مختلف می توان از این نوع الکترودها استفاده نمود. طول این نوع از الکترود ها را شرکت های سازنده معمولا 350 میلی متر در نظر می گیرند. بدین ترتیب کار با این نوع از الکترود ها بسیار راحت بوده و مشکل خاصی برای استفاده از این نوع الکترودها وجود ندارد. بدین ترتیب در اغلب شرکت های صنعتی و تولیدی از این الکترود ها استفاده می شود.

مزایای استفاده از الکترود 1338JB:

الکترود 1338 JB یکی از الکترودهایی به شمار کمی رود که دارای کیفیت بسیار مناسبی می باشد. کیفیت بالای الکترود باعث می شود تا شخص جوشکار بتواند بدون هیچ گونه مشکلی از آن استفاده نماید. یکی از مزایای اصلی الکترود 1338 JB که باعث شده معمولا اغلب جوشکاران از این الکترود ها رضایت بالایی داشته باشند، ثبات و پایداری قوس می باشد. ثبات و پایداری در قوس باعث شده تا جوشکار با کمترین خاموش و روشن شدن قوس در هنگام جوشکاری مواجه شود. بدین ترتیب امکان به وجود آمدن جوش بدون عیب بسیار بیشتر می باشد.

کاربرد این الکترود:

الکترود 1338 JB از جمله الکترود هایی به شمار می رود که می توان از آن استفاده بسیار زیادی انجام داد. معمولا کیفیت بالای این الکترود باعث شده تا استفاده از این نوع الکترود ها بسیار زیاد شود. با توجه به ترکیبات الکترود 1338 JB می توان از این نوع الکترود برای جوشکاری فولاد های ضد زنگ استفاده نمود. فولاد هایی که دارای ترکیباتی مانند کروم، نیکل، مولیبدن و درصد کربن پایین بوده بهترین گزینه برای استفاده از الکترود E316L-15 می باشند. این الکترود دارای پوشش قلیایی می باشد. بدین ترتیب کاربرد آنها در صنایع مختلف بسیار زیاد می باشد.

جریان مناسب برای استفاده از الکترود 1338JB:

یکی از مواردی که باید در هنگام استفاده از هر نوع الکترودی به آن توجه شود، نوع جریان مناسب برای بهره وری بیشتر از آن می باشد. برای استفاده بهتر از الکترود E316L-15 می توان از جریان مستقیم و قطب مثبت یا الکترود مثبت استفاده نمود. با استفاده از الکترود 1338 JB می توان در همه وضعیت ها بر روی فولاد ضد زنگ جوشکاری نمود. بدین ترتیب استفاده از الکترود E316L-15 محدودیت خاصی نداشته و این موضوع باعث شده تا انتخاب مناسبی برای جوشکاری فولاد های ضد زنگ به شمار برود.

خرید الکترود 1338JB:

معمولا یکی از کارهایی که شرکت های تولیدی برای خرید مواد اولیه و همچنین مواد مصرفی مورد نیاز خود باید انجام دهند، خرید این محصولات از بازار می باشد. این کار می تواند وقت و هزینه های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. بدین ترتیب در سال های اخیر محصولاتی مانند الکترود از طریق اینترنت نیز به فروش می رسند، تا شرکت های تولیدی برای خرید آن با مشکل خاصی مواجه نشوند. خرید اینترنتی الکترود 1338 JB می تواند در وقت و هزینه های شرکت ها و کارگاه های تولیدی صرفه جویی بسیار مناسبی داشته باشد. بدین ترتیب استقبال از روش خرید آنلاین الکترود در حال گسترش بوده و بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک انواع الکترود مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی تهیه می نمایند.

 

برای خرید این محصول از وب سایت ایلیا صنعت اینجا کلیک نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *