معرفی الکترود 1339JA و کاربرد های آن در جوشکاری:

الکترود محصولی است که به عنوان بر قرار کننده قوس و فلز پر کننده درز اتصال در جوشکاری از آن استفاده می شود. معمولا الکترودها دارای پوشش های بسیارمتنوعی بوده، که هر کدام از آنها دارای مزایای خاصی می باشد. الکترود 1339JA یکی از الکترودهای دارای پوشش قلیایی به شمار می رود.

توضیحاتی در مورد الکترود 1339JA:

الکترود 1339 JA یکی از بهترین نمونه از الکترودهای قلیایی به شمار می رود. این نوع از الکترودها معمولا با نام E309L-15 در دنیا شناخته می شوند اما شرکت های ایرانی مانند آما این گونه از الکترودها را با نام 1339 JA تولید و روانه بازار می نمایند. الکترود 1339 JA دارای مزایای بسیار زیادی بوده که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد. الکترود 1339 JA در قطر های بسیار مختلفی تولید و روانه بازار شده است. کمترین قطر مربوط به این الکترودها 2.5 میلی ملی متر می باشد.
پس از آن قطر های 3.25، 4 و 5 را می توان نام برد. معمولا الکترودهای با قطر 3.25 که در بازار با نام الکترود شماره 3 نیز شناخته می شوند، کاربرد بسیار بیشتری نسبت به سایر قطرها دارند. طول این نوع از الکترودها نیز معمولا 350 میلی متر بوده، البته ممکن است برای قطر های بالا طول بیشتری نیز در نظر گرفته شود. بدین ترتیب تا حدودی با الکترود E309L-15 آشنا شده و در ادامه این مقاله می توان با مزایا و کاربرد این نوع از الکترودها نیز بیشتر از قبل آشنا شد.

مزایای الکترود:

الکترود 1339 JA دارای مزایای بسیار زیادی بوده، از این رو معمولا افرادی که از این نوع الکترودها استفاده نموده اند، از آنها رضایت بسیار بالایی دارند. یکی از مزایای اصلی الکترود 1339 JA پایداری قوس می باشد. داشتن قوس پایدار و متمرکز باعث می شود که جوشکاری بسیار ساده و روان انجام شده و بدون هیچ گونه قطع و وصل تا اتمام الکترود می توان جوشکاری نمود. این موضوع باعث می شود تا عیوب کمتری در جوش ظاهر شوند. زیرا عدم پایداری قوس می توان باعث ایجاد خلل و فرج در جوش شده و استحکام جوش را به شدت کم می کند. بدین ترتیب الکترود E309L-15 کمک می کند تا بتوان جوش سالم تری را که دارای مقاومت و استحکام بیشتری بوده ایجاد نمود.

کاربرد الکترود 1339JA:

الکترود 1339 JA یکی از بهترین و کاربردی ترین نمونه از الکترودهای قلیایی به شمار می رود. کاربرد این نوع از الکترود ها بسیار گسترده می باشد. یکی از مهمترین مواردی که از الکترود 1339 JA می توان استفاده نمود، اتصال دادن فولاد های غیر همجنس می باشد. برای مثال می توان به کمک الکترود E309L-15 فولاد های فریتی و اوستنیتی را به هم متصل نمود. علاوه بر آن برای جوش فولاد های زنگ نزن نیز می توان از الکترود 1339 JA استفاده نمود.

نوع جریان الکتریکی مناسب برای الکترود 1339JA:

معمولا برای هر نوع الکترود می توان از جریان الکتریکی خاصی برای بهره وری بیشتر و کیفیت جوش بالاتر استفاده نمود. این موضوع می تواند برای انجام کارهای حساس بسیار مهم باشد. نوع جریان مناسب برای جوشکاری توسط الکترود 1339JA جریان مستقیم می باشد. در جریان مستقیم امکان تغییر قطب نیز وجود دارد. یعنی الکترود می تواند به مثبت و یا قطب معکوس متصل شود. بهتر است برای الکترود E309L-15 الکترود به قطب مثبت متصل گردد.

خرید الکترود 1339 JA:

معمولا بسیاری از کارگاه ها و شرکت های صنعتی به دنبال خرید الکترود 1339JA می باشند. معمولا اغلب شرکت ها و کارگاه های صنعتی به دنبال روشی بوده که بتوانند به راحتی و با صرف کمترین وقت ممکن الکترود E309L-15 را خریداری نمایند. زیرا برای واحد های صنعتی و تولیدی وقت دارای ارزش بسیار زیادی می باشد. بهترین روشی که برای این مراکز وجود داشته، خرید اینترنتی الکترود 1339JA می باشد. خرید آنلاین الکترود E309L-15 کمک می کند که شرکت های صنعتی و کارگاه های مختلف بتوانند این نوع از الکترود ها را در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت تهیه نمایند.

 

برای خرید این محثول از وب سایت ایلیاصنعت اینجا کلیک نمایید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *