معرفی الکترود 1461JA و کاربرد های آن در صنعت جوشکاری

الکترود محصولی است که دارای یک مغزی فلزی و پوششی خاص می باشد. معمولا الکترود برای اتصال دو قطعه همجنس و یا در برخی مواقع غیر همجنس به کار می رود. الکترود 1461JA یکی از الکترودهایی است که برای اتصال قطعاتی از جنس فولاد زنگ نزن به کار می رود.

توضیحاتی در مورد الکترود:

الکترود 1461JA یکی از الکترودهای دارای پوشش روتیلی به شمار می رود که دارای کیفیت بسیار بالایی بوده از این رو معمولا جوش ایجاد شده با این نوع از الکترود ها دارای کیفیت ظاهری مناسب و خواص فیزیکی مناسبی می باشد. الکترود 146 JA در بازار های جهانی با نام E347-16 شناخته می شود و 1461JA مربوط به نامگذاری آن توسط شرکت های ایرانی می باشد.  الکترود E347-16 در هر وضعیتی می تواند برای انجام جوشکاری مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله وضعیت های قابل استفاده برای الکترود 1461JA می توان به تخت، عمودی، افقی و بالای سر اشاره نمود. این الکترود می تواند مقاومت بسیار مناسبی را در فلز پایه و در ناحیه جوشکاری شده به وجود بیاورد. بدین ترتیب میزان استحکام جوش ایجاد شده توسط الکترود E347-16 بسیار مناسب می باشد. طول این الکترود ها بین 250 الی 350 و قطر آنها نیز بین 2.5 الی 5 میلی متر می باشد. بدین ترتیب می توان هم برای ورق های نازک و هم برای ورق های ضخیم از این الکترودها بهره مند شد.

مزایای الکترود 1461JA:

الکترود 1461JA دارای مزایای بسیار زیادی بوده که در اینجا به برخی از آنها اشاره می شود. یکی از مزایای اصلی این نوع از الکترود ها راحتی برقراری قوس و ثبات در روشن ماندن قوس می باشد. از دیگر مزایای الکترود E347-16 پوشش کامل حوضچه مذاب و جلوگیری از ورود هوا و ایجاد خلل و فرج می شود. از دیگر قابلیت هایی که الکترود 1461JA دارد، کاهش بروز ترک پس از اتمام جوشکاری می باشد. زیرا ترک یکی از عیوب اصلی جوشکاری به شمار می رود و هر نوع ترک به وجود آمده می تواند باعث بروز مشکل در محل جوشکاری شده شود.

کاربرد الکترود 1461JA:

معمولا الکترود 1461 JA دارای کاربرد های بسیار گسترده ای می باشد که از جمله بهترین آنها می توان به استفاده جهت جوشکاری فولاد های ضد زنگ اشاره نمود. فولاد هایی که دارای ترکیباتی مانند کروم و نیکل می باشند، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از الکترود E347-16 می باشند. بدین ترتیب در اغلب کارگاه ها و شرکت های تولیدی که از ورق های استیل زنگ نزن استفاده می شود، استفاده از الکترود 1461 JA نیز مرسوم می باشد.

جریان مناسب برای استفاده از الکترود 1461JA:

معمولا استفاده از جریان مناسب می تواند در کیفیت جوش ایجاد شده تاثیر بسزایی داشته باشد. زیرا معمولا برخی از الکترود ها نیاز به جریان خاصی داشته تا بتوان جوش ایده آلی با استفاده از آنها ایجاد نمود. جریان مستقیم در صورتی که الکترود قطب مثبت باشد می تواند بهترین گزینه برای استفاده از الکترود E347-16 باشد. البته با توجه به اینکه قوس ایجاد شده توسط این الکترود ها پایدار بوده، می توان از جریان AC یا متناوب نیز بهره برد. با توجه به اینکه در جریان متناوب احتمال قطع و وصل شدن قوس بیشتر بوده، لذا برای همه الکترود ها نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

خرید الکترود:

معمولا هر کدام از شرکت های صنعتی و تولیدی که از با تولید محصولات زنگ نزن سر و کار داشته نیاز به حجم مشخصی الکترود 1461JA داشته، که روش های مختلفی برای تهیه این محصول می باشد. یکی از بهترین روش های خرید الکترود E347-16 استفاده از اینترنت می باشد. خرید آنلاین الکترود 1461JA می تواند کمک بسیار زیادی به شرکت ها و کارگاه هایی بنماید که تمایل به خرید این محصول را دارند. عرضه اینترنتی الکترود E347-16 باعث شده تا واسطه ها کمتر شده و این محصول با قیمت مناسب تری به دست کارگاه ها و شرکت های صنعتی سراسر کشور برسد. این موضوع باعث شده تا استقبال از خرید اینترنتی به سرعت افزایش یابد.

 

برای خرید این محصول از وب سایت ایلیا صنعت اینجا کلیک نمایید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *