معرفی الکترود 1464JB و کاربرد های آن در جوشکاری

حتما در زمان جوشکاری، چند الکتورد با خود به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید.
الکترودها من جمله الکترود 1464JB از جمله وسایل مورد نیاز در هر فرآیند جوشکاری به حساب می آیند. زمانی که قرار است دو فلز یا آلیاژ را به همدیگر جوش دهید این مسئله بسیار اهمیت دارید که عمل جوش با دقت و ایمنی بالا انجام شود. البته صرف نظر از این نکته، در بسیاری از مواقع ظرافت و تمیزی کار هم اهمیت دارد زیرا جوشکاری برای قسمت هایی صورت می گیرد که در دید مردم قرار دارد در نتیجه لازم است از ادواتی استفاده کنید که هم بتواند جوشکاری را با استحکام بالایی انجام دهد و هم این که زیبایی ظاهر را حفظ کند.
الکترودها تنوع زیادی دارند برای مثال می توان به الکترود 1464JB اشاره نمود. هر الکترود برای عمل خاصی طراحی شده است به همین دلیل است که قبل از خرید، باید ابتدا نیاز خود به الکترود را تعیین کرده و سپس متناسب با آن، یک گزینه مناسب را انتخاب نمایید. با توجه به این که لازم است در مورد الکترودها اطلاعات کاملی داشته باشیم، در این مقاله به معرفی این الکترود  خواهیم پرداخت.

کاربرد و ویژگی های الکترود 1464JB:

  • 1- الکترود 1464JB از جمله الکترودهای روتیلی است. این قبیل الکترودها مقدار زیادی اکسید تیتانیوم در پوشش خود دارند که باعث می شود پایداری قوس داشته باشند. با توجه به این مطلب،این الکترود  یک الکترود برای جوشکاری های عمومی به حساب می آید که امکان عمل جوش در هر حالتی را فراهم می کند.
  • 2- با توجه به این که هر گونه قوس با الکترود 1464JB به راحتی شکل می گیرد در نتیجه شما می توانید برای برای پل زنی بین اتصالات از آن استفاده کنید.
  • 3- در صورتی که قصد دارید چند فولاد غیر هم جنس را به یکدیگر متصل نمایید، بهترین وسیله برای این منظور، الکترود 1464JB است. منتهی توجه داشته باشید که در اتصال فولادهای غیر هم جنس در صورتی که قرار است از این الکترود  استفاده کنید، تنها می توانید دما را تا 300 درجه سانتیگراد بالا ببرید.
  • 4- همچنین در فولادهای معمولی می توانید به کمک الکترود 1464JB یک لایه زنگ نزن را روکش کاری نمایید در این صورت مقاومت فولدا در برابر هوازدگی نیز بیشتر می شود.
  • 5- با توجه به این که در فلز  آن مولیبدن وجود دارد در نتیجه باعث می شود جوش اعمال شده، مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشد. نهایتا شما به کمک الکترود 1464JB می توانید یک جوش تمیز، صاف و یکدست را داشته باشید که مقاومت بالایی دارد.
  • 6- توجه داشته باشید که الکترود 1464JB حتما باید خشک باشد و در غیر این صورت لازم است که الکترود را به مدت 2 ساعت در دمای 380-330 درجه سانتیگراد قرار دهید تا خشک شده و مجددا قابل استفاده باشد. بعد از این می توانید مجددا از این الکترود کمک بگیرید.

برای خرید این الکترود از وبسایت ایلیا صنعت از اینجا کلیک کنید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *