معرفی الکترود 1803J و کاربرد های آن در صنعت جوشکاری

معرفی الکترود 1803J و کاربرد های آن در صنعت جوشکاری

معرفی الکترود 1803J و کاربرد های آن در صنعت جوشکاری

با مطالعه این مقاله با یکی از انواع الکترودهای قلیایی آشنا شوید.
در مقالات سایت، ما تا به حال انواع الکترود را معرفی کرده ایم که در این مقاله به بررسی الکترود 1803J خواهیم پرداخت. الکترودها نقش مهمی در جوشکاری دارند. اعمال جوش بین دو فلز و یا آلیاژ باید به گونه ای باشد که علاوه زیبایی، استحکام بالایی هم داشته باشد و برای این منظور باید جوش در عمق فلز نفوذ کند. لذا اغلب اوقات لازم است که از الکترودهایی همانند الکترود 1803J استفاده کنید.

تنوع موجود  میان الکترودها کمک می کند تا کاربرد آن ها افزایش یافته و در نتیجه شما با اهداف مختلف بتوانید از الکترود استفاده کنید. برای مثال گاها  کار با دست سخت بوده و نیاز  است با الکترودی مثل الکترود 1803J جوشکاری را انجام دهید. در این صورت شما بدون دردسر می توانید کار خود را پیش ببرید.

بررسی مشخصات و کاربرد الکترود 1803J:

1-    الکترودها در گروه های مختلف دسته بندی می شوند که این الکترود از جمله الکترودهای قلیایی است. در الکترودهای قلیایی ترکیبات عمده ای که در روپوش وجود دارد از جمله ترکیباتی همانند کربنات کلسیم هستند.

2-    به الکترودهای قلیایی من جمله الکترود 1803J الکترود کم هیدروژن می گویند زیرا در پوشش آن ها مواد سلولزی نبوده و در نتیجه در زمان کار با آن ها، هیدروژن کمی تولید می شود.

3-    در برخی از آلیاژها این اتفاق رخ می دهد که زیر جوش و یا اطراف ان ترک می خورند در نتیجه در چنین مواردی توصیه می شود که جوش را با الکترود قلیایی مثل الکترود 1803J انجام دهید تا ترک رخ ندهد.

حتما بخوانید  معرفی الکترود 1284N و کاربرد های آن در جوشکاری

4-    در صورتی که فولادهایی مد نظر شما دارای مقدار زیادی کربن هستند، توصیه می کنیم که برای اعمال جوش، الکترود 1803J را به کار ببرید.الکترود 1803J

5-    جوشی که توسط این الکترود اعمال می شود، مقاومت مکانیکی خیلی بالایی دارد در نتیجه عمر طولانی نیز خواهد داشت و می تواند ضربات را تحمل کند.

6-    توجه داشته باشید که الکترودهای قلیایی شامل الکترود 1803J به خوبی می توانند رطوبت هوا را جذب کنند. لذا اولا حتما در بسته بندی عایق و در محیط خشک از الکترود نگهداری کنید و ثانیا اگر مرطوب بود، قبل از استفاده در جوشکاری آن را خشک کنید.

7-    برای خشک کردن این الکترود که مرطوب است تنها کافی است آن را به مدت 3-2 ساعت در داخل خشک کن در دمای 400-150 درجه سانتیگراد قرار دهید.

8-    بالاترین دمایی که می توانید الکترود  را در آن به کار ببرید، دمای 300 درجه سانتیگراد است. در صورتی که قرار است دما بیشتر باشد، توصیه می کنیم که فلز را به هیچ عنوان پیش گرم نکنید.

9-    تنوع در قطر و طول الکترود 1803J وجود دارد که کارایی آن را متاثر خواهد کرد در نتیجه قبل از خرید به اندازه آن توجه کنید.

 

 

برای خرید این محصول از وب سایت ایلیا صنعت می توانید از اینجا اقدام نمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *