معرفی الکترود e6013 و کاربرد های آن در جوشکاری

الکترود یکی از تجهیزاتی بوده که از آن برای انجام جوشکاری یا اتصال دو قطعه فلزی استفاده می شود. الکترود ها دارای مدل های مختلفی بوده، که معمولا با توجه به موادی که در پوشش آنها به کار رفته، دارای خواص و مزایای مختلفی می باشند. الکترود e6013 یکی از رایج ترین و کاربردی ترین الکترودهای موجود در بازار می باشد.

توضیحاتی در مورد الکترود:

الکترود 6013 یکی از رایج ترین و کاربردی ترین نمونه از الکترود های موجود در بازار می باشد. این موضوع به خاطر کیفیت بالایی است که این نمونه از الکترود ها دارند. معمولا این الکترود می تواند در پروژه های مختلفی به کار برود، زیرا دارای خواص فیزیکی بسیار مناسبی می باشد. جوش ایجاد شده با الکترود e6013 دارای سطحی بسیار صاف و مقاومت بالایی می باشد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند الکترودی با مزایای فراوان را تهیه نمایند، می توانند E6013 را انتخاب نمایند. مقاومت کششی جوش ایجاد شده توسط این الکترود 60000 PSI می باشد. این موضوع باعث شده تا معمولا میزان رضایت از مقاومت جوش نیز بسیار بالا باشد. بدین ترتیب این الکترود می تواند نیاز بسیاری از صنایع را برطرف نماید. زیرا معمولا اغلب مزایایی که از یک الکترود انتظار می رود، با استفاده از الکترود روتیلی e6013 حاصل می شوند. بدین ترتیب شرکت های تولید کننده بیشترین میزان تولید خو خود را به الکترود های e6013 اختصاص می دهند. زیرا میزان درخواست برای این الکترود ها در بازار بسیار بالا می باشد.

حالت جوشکاری قابل اجرا توسط الکترود e6013:

معمولا یکی از موضوعاتی که برای خرید الکترود حائز اهمیت می باشد، این است که الکترود تهیه شده در کدام وضعیت ها قابل استفاده می باشد. بدین ترتیب هر چه الکترودی در وضعیت های بیشتری قابل استفاده باشد، استقبال از آن نیز بیشتر می باشد. الکترود e6013 این قابلیت را دارد که در همه وضعیت ها بتوان از آن استفاده نمود. این موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی از این نوع الکترود در صنایع گوناگون بهره مند شوند. زیرا در صورت استفاده از این نوع الکترود، نیازی به خرید الکترود دیگری برای حالت های مختلف نمی باشد.

جریان مناسب برای الکترود e6013:

الکترود ها معمولا از نظر نوع جریان مصرفی با هم تفاوت هایی دارند و برخی از الکترود ها تنها با استفاده از جریان مستقیم و بعضی دیگر تنها با استفاده از جریان متناوب قابل استفاده می باشند. الکترود 6013 یکی از جمله الکترودهایی محسوب می شود که می توان از آن هم با استفاده از جریان متناوب و هم با استفاده از جریان مستقیم استفاده نمود. جریان مستقیم خود دارای دو نوع اتصال یا قطب بوده که یکی از آنها را مستقیم و دیگری را معکوس می نامند، این الکترود ها برای هر دو قطب قابل استفاده می باشند.

مزایای این الکترود:

الکترود e6013 معمولا با آمپر های کم کیفیت جوش بسیار مناسب تری ایجاد می نماید، بدین ترتیب معمولا با آمپر های بسیار بالا توسط این الکترودها جوشکاری انجام نمی شود. بدین ترتیب معمولا حرارت ورودی به قطعه کار زیاد نبوده و با کمترین حرارت ورودی جوشکاری انجام می شود. بدین ترتیب کمترین میزان پیچیدگی و اعوجاج را پس از جوشکاری در قطعه کار شاهد خواهید بود. بدین ترتیب معمولا برای قطعاتی که حساس بوده و نباید تغییر شکل زیادی در آنها ایجاد شود، می توان از الکترود های e6013 استفاده نمود.

کاربرد الکترود e6013:

یکی از بیشترین کاربردهای این نوع از الکترود ها برای جوشکاری فولاد های ساده کربنی می باشد. از این رو معمولا برای جوشکاری ساختمانی
از جمله درب و پنجره و… مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این نوع از الکترودها با قطرهای مختلفی تولید شده اند تا بتوان برای ورق های مختلف از آنها استفاده نمود. طول این الکترودها معمولا 350 میلی متر می باشد. خرید الکترود e6013 از طریق اینترنت نیز امکان پذیر می باشد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند این نوع از الکترودها را به راحت ترین شکل ممکن خریداری نمایند، می توانند خرید آنلاین را تجربه نمایند. قیمت مناسب و تنوع در محصولات و همچنین خرید راحت و سریع از ویژگی های خرید آنلاین الکترود می باشند.

 

برای خرید این محصول از وب سایت ایلیا صنعت از اینجا اقدام نمایید

برای دیدن مشخصات این الکترود از سایت شرکت آما اینجا کلیک نمایید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *