معرفی سیم جوش T80-11 و کاربرد های آن

سیم جوش ها مهمترین قطعات در جوشکاری هستند که وجود آن ها کمک می کند کوچکترین و سخت ترین جوش ها امکان پذیر شود.
سیم جوش ها من جمله سیم جوش T80-11 از جمله وسایل پرکاربرد در جوشکاری به حساب می آیند. در واقع می توان این گونه بیان نمود که سیم جوش یک وسیله پر کننده در محل جوشکاری است که منجر به تقویت استحکام جوش خواهد شد. زمانی که قرار است از سیم جوش در محل جوش استفاده کنید حتما باید نوع ترکیبات سیم جوش با فلز شباهت داشته باشد تا بتوانند با هم ترکیب شده و جوش بخورند.

سیم جوش ها و همچنین سیم جوش T80-11 در ابعاد و اندازه های مختلف و همچنین از ترکیبات مختلف تولید می شوند در نتیجه این امکان را فراهم می کند تا دامنه کاربردی آن ها بیشتر شود. شما می توانید حتی در سخت ترین قسمت ها همانند زاویه های تند و کوچک که در شرایط عاری امکان جوشکاری فراهم نیست، از سیم جوش استفاده کرده و بهترین جوش را اعمال نمایید. لذا با توجه به تنوعی که در سیم جوش ها وجود دارد، در این مقاله شما را با سیم جوش T80-11 آشنا خواهیم کرد تا در زمان خرید بتوانید سیم جوش متناسب با نیاز خود را تامین نمایید.

ویژگی ها و کاربرد سیم جوش T80-11:

1-     یکی از مهمترین ویژگی های سیم جوش T80-11 این است که سرعت جوشکاری را بالا خواهد برد چرا که سرعت رسوب گذاری بالایی داشته و در نتیجه محل جوش را سریعا پر خواهد کرد. از طرفی لازم به ذکر است که سیم جوش T80-11 به خوبی می تواند در محل جوش به صورت ریشه ای نفوذ پیدا کند در نتیجه در زمانی که قطعات مد نظر نازک هستند می توانید برای جوش دادن آن ها از این سیم جوش استفاده کنید.

سیم جوش T80-11

2-    در زمانی که جوشکاری را انجام می دهید در محل جوش خلل و فرج هایی باقی می ماند که تعداد و تراکم آن ها متفاوت است. برای پر کردن آن ها باید از سیم جوش هایی همانند سیم جوش T80-11 استفاده نمود. سیم جوش ها از نظر میزان دی اکسید کننده هم با  یکدیگر تفاوت دارند. وجود این ترکیبات دی اکسید کننده منجر به کاهش این خلل و فرج ها خواهد شد.

3-    شما می توانید از این سیم جوش برای جوشکاری در فولادهای لوله سازی و دیگ سازی استفاده کنید. نوع فلز به کار رفته  در سیم جوش تعیین خواهد کرد که آیا در زمان جوشکاری نیازی به پیش گرم کردن و پس گرم کردن آن هست یا خیر.

4-    با توجه به این که سیم جوش T80-11 از نظر وزن و اندازه دارای تنوع برحسب استاندارد است لذا قبل از خرید ابتدا باید هدف و محل استفاده از این سیم جوش را تعیین نمایید تا کارایی مناسب را برای شما داشته باشد.

5-    در استفاده از تمام سیم جوش ها باید نکات ایمنی در زمان جوشکاری را رعایت نمود.

 

 

سیم جوشT80-11 چیست؟

سیم جوش T80-11یعنی ماده ای که بین دو قطعه، جوش داده می شود تا قطعه استحکام و مقاومت داشته باشد. منظور از جوش هم یعنی دو قطعه فلز را با هم ترکیب کردن . سیم جوش ها از جمله سیم جوش T80-11 از تجهیزات اصلی جوشکاری به حساب می آید.

سیم جوشکاری یک میله فولادی باریک است که برای ایجاد یک قوس گرم برای هدف قرار دادن قطعات فلزی با هم (جوشکاری) بوسیله ارائه سیم نرم از طریق چکش یا فشرده سازی تحت یک منبع گرمای کاربردی احاطه شده است.

فرآیند جوشکاری فقط دو قطعه را با هم در لحیم کاری پیوند نمی دهد، بلکه از طریق استفاده از گرمای شدید و گاهی اوقات افزودن سایر فلزات یا گازها، ساختارهای فلزی دو قطعه را به هم پیوند می دهد و تبدیل می کند به یک قطعه.

تعدادی از روش های مختلف جوشکاری وجود دارد، از جمله جوش نقطه ای، گاز بی اثر گاز مایع (MIG) و گاز بی اثر تنگستن، که به شکل گاز جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری قوس الکتریکی و جوشکاری گاز، جوشکاری حتی می تواند در زیر آب انجام شود.

نوع مفاصل ایجاد شده و نوع مواد مورد استفاده در میان ملاحظات دیگر، نوع فرآیند جوشکاری را که برای تکمیل پروژه مورد استفاده قرار می گیرد تعیین می کند

همه فرآیندهای جوشکاری را می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد:

1-جوشکاری فشار

2-جوش فیوژن

سیم جوشی در انواع مختلف و طبقه بندی در دسترس است.

*سه نوع اصلی سیم جوش عبارتند از:

1- سیم جوشکاری قوس الکتریکی جامد (GMAW)

2- سیم کامپوزیت GMAW (متالورژیکی)

3- جوش قوس فلورسنت (FCAW) با گاز محافظت شده

زمانی که می خواهیم از سیم جوش در محل جوشکاری استفاده کنیم باید نوع ترکیبات سیم جوش T80-11 با قطعه مورد نظر از نظر جنس شباهت داشته باشد. تا بتوان دو قطعه را به هم جوش داد.

ابعاد و کارایی سیم جوش T80-11:

همه سیم جوش ها در ابعاد و اندازه های متفاوت ساخته می شوند که سیم جوش T80-11 نیز در ابعاد و اندازه های مختلف و همچنین با ترکیبات مختلف ساخته می شود. پس به دلیل تنوع مصرف زیاد سیم جوش T80-11  باید قبل از خرید نوع استفاده خود را مشخص کنیم.

این سیم جوش به دلیل اینکه سرعت رسوب گذاری بالایی دارد  محل دو قطعه جوش را سریع پر می کند.  و همچنین سرعت جوشکاری را بالا می برد و به دلیل اینکه سیم جوش T80-11 نفوذ عمیقی در ریشه جوش دارد برای جوشکاری و اتصال سازه های نازک نیز استفاده می شود.

در انواع سیم جوش ها به دلیل وجود دی اکسید کننده ها ، معایب جوشکاری مثل تخلخل کاهش پیدا می کند برای پر کردن آن ها باید از سیم جوش هایی همانند سیم جوش T80-11 استفاده نمود.

 

 

 

در صورت تمایل به خرید این محصول از سایت ایلیا صنعت اینجا کلیک نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *