ایمنی جوشکاری co2 را جدی بگیرید.

ایمنی جوشکاری  co2  یکی از مهمترین موارد برای جوشکاران می باشد . جوشکاری co2  شغلی است که در آن افراد با جریان برق ، حرارت  و اشعه مواجه هستند و همواره خطر سوختگی و شوک الکتریکی برای آنها وجود  دارد. از این رو با رعایت موارد ایمنی جوشکاری co2  می توان تا حدود زیادی از بروز حادثه و آسیب جلوگیری کرد.
استفاده از لباس خشک یکی از مهمترین  موارد  ایمنی جوشکاری co2   باشد. وجود حررات و دمای زیاد همواره باعث می شود تا جوشکار تعرق شدیدی داشته باشد و تعرق بالا سبب مرطوب شدن لباس وی می شود . از این رو احتمال درگیر شدن با شوک الکتریکی بسیار بالا می رود. در جوشکاری همواره سعی کنید تا از لباس های خشک استفاده کنید تا درصد خطر را به حداقل برسانید. برای  ایمنی جوشکاری co2   از لباس های  کتانی آستین بلند است تا بدن  از حرارت، اشعه و گرما مصون نگه داشته شود، در جوشکاری به علت وجود جریان و حرارت احتمال سوختگی همیشه وجود دارد. استفاده از لباس های آستین بلند کتانی تا حدودی می تواند خطر را کاهش دهد.

درباره ایمنی جوشکاری co2   چه می دانید:

یکی از  موارد ایمنی جوشکاری co2  مصون بودن از گاز های سمی می باشد که در حین جوشکاری متصاعد می شود. از این رو همیشه سعی کنید تا از ماسک های مخصوص استفاده کنید تا استنشاق گاز های سمی به حداقل برسد. محیط جوشکاری co2   باید دارای سیستم تهویه  هوا باشد تا از تجمع این گازها در محل جلوگیری شود.
برای ایمنی جوشکاری co2   همواره، تجهیزات جوش را مانند شلنگ ها و اتصالات آن را چک کنید و مطمئن باشید که تجهیزات و ماشین جوش به خوبی کار می کنند.
برای تمیزکاری تورچ هیچگاه به سر آن ضربه وارد کنید و سعی کنید آن را با اسپری های مخصوص آن پاک کنید.
همواره به یاد داشته باشید که استفاده از گازوئیل برای کار و یا شستشو انتخاب مناسبی نیست .گریس جعبه دنده یا همان گیربکس باید پس از 500 ساعت عوض شود .
از آنجایی که در جوشکاری با جریان برق  سروکار داریم پس همواره از اتصال سیم ارت به زمین مطمئن شوید و نهایت دقت را داشته باشید تا این سیم در ارتباط با افراد دیگر نباشد. تماس داشتن سیم ارت با زمین باید از بین رفتن شوک الکتریکی می شود و می تواند تا حد زیادی  این خطر را ازبین ببرد.
یکی  از نکات ایمنی جوشکاری co2  این است که جوشکار در تماس با نوک قطعه ی جوشکاری باشد از برخورد آن با افراد دیگر نیز جلوگیری کند .
در هنگام جوشکاری حتما مطمئن شوید که محل جوشکاری آغشته به بنزین  و مواد اشتعال زا نباشد. آلوده بودن محیط جوشکاری به این مواد خطر انفجار و آتش سوزی را در پی خواهد داشت.
هنگام کار با الکترود  مراقب  تماس آن با بدن باشید. نگهدارنده سیم جوش در حین کار گرم می شود و فرو بردن آن در آب خنک باعث ایجاد شوک الکتریکی می شود. از این رو هیچگاه آن را به منظور خنک کردن در آب فرو نبرید.
برای بالا بردن ایمنی جوشکاری co2  همواره سعی کنید شخصی را به عنوان کمک همراه خود داشته باشید و حتی المقدور از تنهایی کار کردن بپرهیزید تا در صورت بروز حادثه بتوان شرایط را کنترل کرد.
هنگام جوشکاری حتما از سیم های روکش دار استفاده کنید و سیم ها را در فاصله ی سه متری  از منبع جوشکاری قرار دهید.
برای محافظت از صورت و چشم های خود همیشه از عینک ، ماسک و کلاه های مخصوص جوشکاری استفاده کنید تا صورت شما به عنوان یک جوشکار از دما و حرارت محافظت شود . همچنین باید برای محافظت از دستهای خود از دستکش های مخصوص استفاده کنید.
جهت ایمنی جوشکاری co2   سیلندر های آن را هرگز غلت ندهید . برای حمل و نقل این سیلندر ها می توانید از چرخ های مخصوص حمل آن استفاده کنید و همواره سعی کنید تا سیلندر ها را با بستن آنها به دیوار و یا چرخ مهار کنید.
زمانی که در محیط بسته جوشکار میکنید منبع تغذیه را بیرون از محل قرار دهید.

 

 

برای خرید سیم جوش co2 از سایت ایلیا صنعت کلیک کنید.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *