سنگ استیل بر ، صفحه سنگی بسیار قدرتمند برای برش آهن آلات

صفحه سنگ سنگ استیل بر ، یکی از انواع صفحات پرکاربرد در صنعت برش سنگ ها و کاتینگ می باشد.  سنگ استیل بر دارای قیمت ها و کیفیت های بسیار زیادی در ایران است که عوامل قیمت گذاری آنها را کارایی آنها، میزان دوام و عمر استاندارد شان، و برندینگ یا نشان تجاری آنها تعیین می نماید.
به عنوان مثال سنگ استیل بر هایی با نشان تجاری ایرانی بسیار ارزانتر از صفحه سنگ هایی با نشان تجاری آلمانی و … هستند . البته آنها چه از لحاظ دوام و سایش و چه از لحاظ کارایی شان از نمونه های ایرانی بهترند. اما گاهی اختلاف این قیمت ها به حدی زیاد است که با یکسنگ استیل بر آلمانی می شود 4 یا 5  سنگ ایرانی خریداری کرد. در حالی که چنین تفاوتی بین این دو تمونه وجود ندارد.

کاربرد سنگ استیل بر:

به طور کل این صفحات مانند هر صفحه سنگ دیگری ، دارای اندازه ای استاندارد هستند و قابلیت نصب بر روی هر نوع دستگاه فرز را دارد. به وسیله ی  سنگ استیل بر می توان انواع و اقسام صفحات و پروفیل های فلزی ، از قبیل تیرآهن، میلگرد، ورق های با ضخامت متوسط و انواع دیگر آهن آلات که دارای ضخامت زیادی نباشند را برید. به همین علت ، این  سنگ استیل بر نیز مانند انواع سنگ فرز های دیگر در همان دسته ها قرار می گیرد . تفاوت عمده ی  این سنگ، با اقسام دیگر در این است که این نوع سنگ جنسی از نوع صفحات سنگ فیبری دارد و دارای عمر بالاتر و سطح برش بسیار مناسبی نسبت به انواع سنگ های مشابه و ارزان قیمت موجود در بازار می باشد.

ویژگی های سنگ استیل بر:

این نوع سنگ فرز، همانطور که گفته شد جنسی مناسب برای برش استیل دارد، اما جهت برش فلزات بسیار سخت و محکم مانند لوله ها و پروفیلهای استیل یه طور بسیار قدرتمندی، تقویت شده است. به گونه ای که بعضی از پروفیل ها و اقسام دیگر استیل و غیر استیل را تنها به وسیله ی این نوع سنگ می توان برش داد.
از دیگر ویژگی های این سنگ، همانگونه که ذکر شد، قابلیت استفاده بر روی هر نوع سنگ فرز می باشد. این سنگ فرز از کیفیت بسیار بالایی ، حتی در انواع ایرانی آن، بهره می برد و همه ی استانداردهای لازم برای نصب بر روی انواع دستگاه های کاتینگ و سنگ فرز را دارا می باشد. برخی گمان می کنند قیمت بالاتر این نوع سنگ، دلیل موجهی ندارد ؛ در حالی که چنین نیست و این سنگ با قابلیت های منحصر به فردی که دارد ارزش بسیار بالایی دارد ، خصوصا اگر از انواع بسیار خوب و با کیفیت آن بهره گرفته شود.
دیگر حسن و مزیت و ویژگی این نوع سنگ ها، در ظرافت آنهاست. این نوع سنگ ضخامتی حدود سه میلیمتر دارد و بسیار ظریف طراحی شده است ، اما همانطور که پیش تر گفته شد این ضخامت کم به هیچ وجه باعث، پایین آمدن دوام این سنگ نشده ، اضافه بر آن حتی با همین ضحامت از پس برش پروفیل هایی بر می آید که سنگ های معمولی 3 میلیمتری و 6 میلی متری نمی توانند ، از پس برش آنها بر آیند.
ویژگی دیگر این  سنگ استیل بر کیفیت بسیار بالای آن در برش انواع آهن آلات و پرداخت روی آنان می باشد. این  سنگ استیل بر با خصوصیات منحصر به فرد ، با این که ضخامت کمی دارد ، قادر است بهترین کیفیت در برش را به شما تحویل دهد. خصوصا اگر از انواع با کیفیت تر آن استفاده نمائید،این امر را به عینه خواهید دید.
خصوصیت بسیار مهم این نوع سنگ فرز ، یعنی  سنگ استیل بر در دوام و عمر بسیار بالاتر آن نسبت به نمونه های معمولیاین سنگ می باشد. این سنگ ها ، اگر درست و به جا استفاده گردند و از آن انتظار برش چیزهایی را نداشت که ضخامت یا پیش تنیدگی بسیار بالایی دارند، می تواند حتی تا 4 برابر عمر یک سنگ معمولی مورد استفاده قرار گیرد تا جایی که دیگر به انتهای خود برسد ، وگرنه در مقابل سایش و شکستگی بسیار ایمن است.

برندهای خوب:

 سنگ استیل بر در بازار از برندهای بسیاری ، وجود دارد. از انواع ایرانی، چینی، تا آلمانی و غیره. ولی یکی از بهترین نمونه های این سنگ مارک”دی والت” می باشد که معمولا با ضمانت عرضه می گردد. البته نمونه ی دیگر “بوش” نیز، تقریبا همین کیفیت را دارد. قیمت آن نسبت به نمونه های مشابه کمی بیشتر است. اما واقعا این  سنگ استیل بر ، وسیله ی با ارزشی است و استحقاق پرداخت مقداری بیشتر را دارد ، چرا که شما را برای مدتی زیاد از انواع سنگ های بی کیفیت ، بی نیاز می کند. البته بهتر است در کنار آن یک یا دو صفحه معمولی ارزان نیز خریداری شود و برای کارهای ساده و عادی از آنها بهره گرفته شود و این سنگ را تنها در موارد خاص به کار برد. بدین وسیله می توان عمر آن را تا دو برابر بالا برد.

 

 برای خرید الکترود جوشکاری از وبسایت ایلیاصنعت کلیک کنید.

برای خرید انواع سنگ های برش و سایش کلیک کنید.

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *