قیمت الکترود mt با توجه به ویژگی های آن تعیین می شود.

قیمت الکترود mt  با توجه به اندازه و مدل های آن نسبت به همدیگر متفاوت است. الکترود mt  جزء آن دسته از الکترود هایی هستند که کربن کمی را دارند و روکش آنها از جنس تیتان است. استفاده از این محصول   باعث می شود تا محل جوشکاری سطحی صاف و یکدست داشته باشد. از این الکترود در سازه ها و ورق های فولادی و ماشین آلات استفاده می شود.
قیمت الکترود mt  با توجه به ویژگی  هایی مانند نوع مفتول،پوشش روی مفتول، ضخامت الکترود و نوع کاربرد آن تعیین می شود. الکترود ها در واقع همان سیم جوش های جوشکاری می باشند که دارای پوشش فلاکسی هستند. الکترود mt  یکی از بهترین انواع الکترود ها می باشد. از این الکترود برای جوشکاری لوله های گاز استفاده می شود.
قیمت الکترود mt  با توجه به اندازه و مدل های آن نسبت به همدیگر متفاوت است. الکترود mt  جزء آن دسته از الکترود ها می باشد که کربن کمی را دارند و روکش آنها از جنس تیتان است. استفاده از این محصول   باعث می شود تا محل جوشکاری سطحی صاف و یکدست داشته باشد. از این الکترود در سازه ها و ورق های فولادی و ماشین آلات استفاده می شود.

محاسبه قطر الکترود mt  چگونه است؟

میزان قطر الکترود نیز بر قیمت الکترود mt  تاثیر گذار است . قطر الکترود ها بر اساس قطر مغزی آنها محاسبه می شود . الکترود ها را   می توانید در سایز 5/2 ، 25/3 ، 6 و 5  در بازار بیابید. پرمصرف ترین نوع الکترود ۶۰۱۳ E می باشد. الکترود  mt  یکی از رایج ترین و بهترین انواع الکترود ها  در خاورمیانه می باشد. این  محصول  ساخت کشور چین بوده و دارای  استاندارد معتبر در صنعت جوشکاری است .
نوع مفتول بکار رفته در الکترود نیز بر قیمت الکترود mt  تاثیر گذار است.  مفتول بکار رفته در الکترود ها می تواند از جنس فولادی باشد کا در برابر زنگ زدگی مقاومت می کند. همچنین از آلومینیوم  و یا نیکل برای  مفتول الکترود ها استفاده می شود.  در برخی از الکترود ها   نیز  مفتول آن از جنس فولاد کم کربن  ساخته می شود. الکترود ها قیمت الکترود mtیک قطعه فلزی می باشند که منجر به ایجاد یک مدار الکتریکی می شوند.
ضخامت پوشش مفتول نیز بر قیمت الکترود mt    نیز تاثیر گذار است.  پوشش الکترودها می تواند ضخیم و خیلی ضخیم باشد یا نازک و متوسط باشد.

قیمت الکترود mt  و مفهوم کد های آن

الکترود ها بر روی خود نوشته هایی دارند که بیانگر نوع روکش الکترود، وضعیت جوشکاری الکترود  و مقاومت کششی جوش آن در هنگام جوشکاری می باشند. هریک از این خصوصیات باعث تفاوت قیمت الکترود  mt  می شود. برای مثال الکترود E6013  که از پر مصرف ترین الکترود ها می باشد را در نظر بگیرد.
حرف بزرگ E  بیانگر الکترود است   .ELECTROD این حرف را بر روی الکترود هایی می بینید که مخصوص جوشکاری با قوس الکتریکی هستند، چنانچه  جوشکاری از طریق گاز صورت پذیر از RG  برای نامگذاری آنها استفاده می شود.  بعد از این حرف یک عدد چها و یا پنج رقمی نوشته می شود که اطلاعاتی از نوع مصرف الکترود را به شما می دهد. نوع کاربرد الکترود نیز بر قیمت الکترود mt  تاثیر گذار است. با دانستن مفاهیم این اعداد و ارقام می توانید انتخاب درستی را داشته باشید.
اولین عدد از سمت راست که می تواند بین 0 تا 6 باشد نشان دهنده ی خصوصیات ظاهر گرده جوش و نوع جریان آن است. اگر این عدد صفر باشد یعنی برای استفاده از این الکترود نیاز به جریان مستقیم و یا همان DC  دارید و باید از قطب معکوس استفاده کنید.
دومین عدد که می تواند 1، 2  و یا 3 باشدف حالت و وضعیت جوشکاری را تعیین می کند. اگر عدد 1 نوشته شده بود به این معنا است که می توانید از الکترود در همه ی موقعیت ها استفاده کنید. اگر عدد 2 را دیدید، یعنی اینکه این الکترود مناسب موقعیت های افقی و سطحی می باشد. اگر عدد 3 درج شده بود یعنی از این الکترود فقط می توانید در جوشکاری های سطحی استفاده کنید.
دو رقم اول بعد از حرف E  به استحکام کششی فلز جوش مربوط است. مقیاس استحکام کششی فلز جوش بر اساس پوند بر اینچ مربع سنجیده می شود ( KSI).
این ارقام می تواند 60، 70، 80، 90، 100، 110 و 120 باشد. هر چقدر این بیشتر و بزرگتر باشد نشان دهنده ی میزان مقاومت کششی بیشتر است.

برای خرید الکترود جوشکاری از وب‌سایت ایلیا صنعت کلیک کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *