قیمت الکترود های آما و ویژگی های آن

قیمت الکترود های آما به فاکتور هایی مانند جنس مفتول، ضخامت پوشش فلاسکی،، میزان رعایت کردن استاندارد ها، نوع کاربرد  و بسته بندی آن بستگی دارد. الکترود دارای انواع گوناگونی می باشد و هرکدام برای جوشکاری خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.
یکی از شرکت های تولید کننده ی محصولات جوشکاری شرکت صنعتی آما می باشد. این شرکت در سال 1338 در ایران تاسیس شد و شروع به فعالیت کرد. امروزه الکترود آما به عنوان یکی از باکیفیت ترین الکترود ها در صنعت جوشکاری در بازار شناخته شده است. با مراجعه به سایت شرکت اما می توانید از قیمت الکترود های آما  و سایر محصولات این شرکت آگهی یابید.
الکترود آما یک قطعه ی فلزی می باشد که برای ایجاد یک جریان الکتریکی از آن استفاده می شود. یک قسمت الکترود به یک بخش غیر فلزی متصل می شود و از سمتی دیگر به یک بخش رسانا مانند سیم فلزی اتصال پیدا می کند و به این طریق در جریان یک مدار الکتریکی قرار می گیرد.

قیمت الکترود های  آما به نوع و جنس آن بستگی دارد.

قیمت الکترود های آما  به توجه به جنس مفتول آن می تواند متفاوت باشد.  خوب است بدانید که الکترود نوعی سیم جوش است که سطح آن با پوشش فلاکسی پوشیده شده است. مفتول الکترود می تواند از جنس فولادی باشد که نسبت به زنگ زدگی مقاوم بوده و از این رو طول عمر بیشتری دارد. در بازار می توانید الکترود هایی پیدا کنید که جنس مفتول آن آلومینیومی بوده و یا از نیکل ساخته شده باشد. الکترود هایی وجود دارد که جنس مفتول آن از فولاد کم کربن ساخته می شوند. اینکه مفتول الکترود چگونه باشد و چه نوع کاربردی داشته باشد بر روی قیمت الکترود های آما  موثر است.

گروه صنعتی آما انواع مختلفی از الکترود ها را تولید می کند که می توان به این موارد اشاره کرد:

  • الکترود های جوشکاری مخصوص قوس الکتریکی
  • انواع مختلف سیم جوش های توپودری
  • انواع مختلف سیم جوش های مربوط به جوشکاری زیر پودری
  • انواع  مختلف سیم جوش های مربوط به جوشکاری با گاز محافظ
  • انواع پودر های مخصوص جوشکاری  زیر پودری

الکترود آما و پوشش سطح آن

قیمت الکترود های آما به پوشش سطح آن نیز بستگی دارد.  الکترود ها بر اساس ضخامت پوشش های آنها به چند دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند و بر همین اساس تفاوت قیمت پیدا می کنند. سطح پوششی الکترود می تواند نازک، ضخیم، متوسط  و خیلی ضخیم باشد. از این رو هر کدام با توجه به ویژگی هایی که دارند از ارزش  خاصی بهره مند می باشند.
نوع مواد شیمیایی به کار برده شده نیز بر روی قیمت الکترود های آما  تاثیر گذار است. الکترود ها بر اساس مواد شیمیایی خود به چهار دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند:

  • -الکترود هایی که دارای پوشش قلیایی می باشند. در ساخت این نوع الکترود ها از فلورید، کربنات کلسیم و فلدسپات استفاده می شود. در این نوع الکترود ها نمی توانید رطوبت زیادی پیدا کنید و دارای حداقل میزان هیدروژن هستند.
  • -الکترود هایی که دارای پوشش اکسید تیتانیوم و یا همان روتیلی هستند. در این نوع از الکترود ها، اکسید تیتانیوم جزء اصلی ترین ترکیبات آن است . با استفاده از این الکترود دیگر نگران رطوبت نباشید چرا که نسبت به آن حساسیتی ندارد. با استفاده از این نوع الکترود در جوشکاری سرباره ایی که تولید می شود بسیار غلیظ بوده و از این رو برای جوش های عمودی، افقی و نبشی بسیار مناسب می باشد.
  • -الکترود هایی که دارای پوشش اسیدی می باشند: این نوع الکترود ها دارای ترکیباتی مانند آهن، کربنات منگنز، اکسید ها و سیلیسیم می باشند. با استفاده از این نوع الکترود ها، سرباره هایی حجیم و روان تولید می شود که دارای ظاهری بسیار صاف می باشند .
  • -الکترود هایی که دارای پوشش سلولزی و مرکب می باشند. این نوع الکترود ها قدرت یونیزه شدن بالایی دارند و ین امر به دلیل پوشش سلولزی آنها می باشد. هنگام استفاده از این نوع از الکترودها گاز هیدروژن زیادی تولید می شود که ناشی از سوختن پوشش سلولزی آن می باشد و استفاده از این نوع الکترود سبب می شود تا جوش نفوذ خوبی را داشته باشد .

برای خرید الکترود آما کلیک کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *