معرفی انواع سنگ سایش و کاربرد آن در صنعت

سنگ سایش یکی از محصولاتی بوده که شرکت ها و کارگاه های بسیار زیادی به آن نیاز دارند. با استفاده از سنگ ساب می توان انواع فلزات را به خوبی پرداخت کرده و آنها را صاف نمود. سنگ ساب معمولا در قطر های مختلفی برای استفاده بر روی سنگ جت های مختلف تولید می شود.

توضیحاتی در مورد سنگ سایش:

سنگ سایش یکی از محصولاتی به شمار می رود که در صنعت کاربرد بسیار گسترده ای دارد. سنگ ساب به سنگ هایی گفته می شود که به منظور سایش بخشی از فلز و ایجاد پخ از آنها استفاده می شود. سنگ ساب را معمولا بر روی سنگ جت سوار می کنند و با توجه به سرعت دور زدن زیادی که سنگ جت داشته، عملیات سایش انجام می شود. بدین ترتیب معمولا با توجه به سایز مختلف سنگ جت های موجود در بازار، سنگ ساب نیز در ابعاد مختلفی تولید و روانه بازار می شود.
این موضوع باعث شده تا در همه صنایع بتوان از سنگ ساب مناسب استفاده نمود. از نشانه هایی که می توان سنگ ساب را از سنگ برش تشخیص داد، ضخامت بیشتر آن می باشد. زیرا معمولا سنگ هایی که به منظور سایش تولید می شوند، به طور معمول ضخامت بیشتری نسبت به سنگ های تولید شده جهت برش دارند. این محصول معمولا بسیار زبر بوده و قدرت سایندگی فوق العاده ای دارد. با توجه به دور بالای سنگ جت، سرعت کار با سنگ سایش بسیار بالا می باشد.

مزایای استفاده از سنگ ساب:

استفاده از این محصول در صنعت دارای مزایای بسیار زیادی می باشد. این موضوع باعث شده تا در اغلب شرکت ها و کارگاه های صنعتی از سنگ سایش استفاده شود. یکی از بهترین مزایای سنگ سایش مقرون به صرفه بودن آن می باشد. زیرا با توجه به قدرت سایندگی بسیار مناسب، می توان با صرف هزینه نه چندان زیادی، کارهای بسیار زیادی را به کمک آن انجام داد. بدین ترتیب استفاده از سنگ ساب از نظر اقتصادی دارای توجیه بسیار مناسبی می باشد.
از دیگر مزایای استفاده از سنگ سایش امکان سنگ زدن نقاطی بوده که دسترسی به آنها کمی مشکل می باشد. زیرا سنگ جت قابل حمل بوده و به هر مکانی می توان آن را انتقال داد. این موضوع باعث شده تا استفاده از سنگ ساب بسیار زیاد شود. از دیگر مزایای این محصولات می توان به دوام بسیار مناسب آنها اشاره نمود. بدین ترتیب نیازی به تعویض زود هنگام آنها نمی باشد. یکی دیگر از مزایای این محصول تولید آن در قطر های مختلف می باشد. بدین ترتیب معمولا هم افرادی که سنگ جت بزرگ داشته و هم افرادی که با مینی سنگ کار می کنند، می توانند از سنگ ساب بهره مند شوند.

کاربرد سنگ ساب:

سنگ سایش یا سنگ ساب در صنایع مختلف کاربرد بسیار گسترده ای دارد. یکی از مواردی که استفاده بسیار زیادی از سنگ ساب می شود، ساختمان سازی می باشد. معمولا برای ساخت انواع درب و پنجره نیاز به استفاده از سنگ ساب برای صاف و هموار نمودن بخش های برآمده جوش و یا رفع پلیسه های ناشی از برش پروفیل ها می باشد. از دیگر کاربردهایی که از سنگ سایش می شود، می توان به تعمیر و نگهداری دستگاه و ماشین آلات مختلف اشاره نمود. تعمیرات معمولا نیاز به وسایل سبک و نسبتا ارزان قیمت داشته، بدین ترتیب از سنگ سایش برای این منظور استفاده می شود.
از صفحه سایش در شرکت های ماشین سازی نیز بهره بسیار زیادی برده می شود. زیرا معمولا با استفاده از سنگ ساب می توان بخش هایی که صاف نبوده را صیقلی نموده و به زیبایی کار افزود. سنگ ساب در صنایع مختلفی برای ایجاد پخ V یک طرفه و دو طرفه نیز کاربرد دارد. زیرا برخی از قطعات به خاطر ضخامت بالا، نیاز به پخ زدن داشته تا بتوان شیار ایجاد شده یا پخ را با جوش پر نمود. سنگ ساب می تواند گزینه ای بسیار مناسب و کاربردی برای انجام چنین کاری به شمار برود. بدین ترتیب فروش آنلاین این محصول می تواند کمک نماید تا همه کارگاه ها و شرکت های بزرگ و کوچک بتوانند راحت تر سنگ ساب مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

 

برای خرید این حصول از وبسایت ایلیا صنعت اینجا کلیک نمایید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *