معرفی سیم جوش های تیگ و کاربرد آن ها در جوشکاری

سیم جوش یا فیلر مصرفی مورد استفاده در جوشکاری تیگ معمولا برای پر کردن درز اتصال کاربرد دارد. سیم جوش تیگ معمولا دارای قطر های متنوعی بوده و این موضوع کمک می کند تا بتوان از این نوع سیم جوش ها در جوشکاری ورق یا لوله با ضخامت های مختلف استفاده نمود.

توضیحاتی در مورد سیم جوش تیگ:

این نوع از سیم جوش به سیم جوش هایی اطلاق می شود که در جوشکاری TIG یا Tangestan arc welding از آن استفاده می شود. این نوع از سیم جوش ها معمولا بدون روکش خاصی بوده و این موضوع به خاطر محافظت گاز آرگون از حوضچه مذاب می باشد. سیم جوش در این نوع جوشکاری که به تیگ یا آرگون  معروف بوده، نقش پر کننده یا فیلر داشته و کار حفاظت از حوضچه را بر عهده ندارد.

معمولا عناصر مختلفی را شرکت های سازنده به این سیم جوش ها اضافه نموده و نمونه های مختلفی از این سیم جوش برای فلزات مختلف موجود می باشد. بدین ترتیب در هنگام انتخاب این نوع سیم جوش  باید به فلزی که جوشکاری بر روی آن انجام می شود، دقت شود. روش جوشکاری تیگ معمولا برای خطوط لوله کاربرد زیادی دارد. بدین ترتیب افرادی که به عنوان جوشکار این کار را انجام داده، باید مهارت بسیار زیادی در جوشکاری داشته باشند. این سیم جوش با قطر های بسیار متفاوتی تولید و روانه بازار می شود که به طور معمول قطر این نوع از سیم جوش ها بین 2.4 الی 3.2 میلی متر می باشد.

 

مزایای استفاده از سیم جوش تیگ:

یکی از مزایای اصلی این سیم جوش این است که این امکان را می دهد تا بتوان به راحتی با استفاده از جوش تیگ مواردی که نیاز به پخ داشته را پر نمود. زیرا معمولا این جوش  بدون سیم جوش نیز قابل اجرا بوده اما معمولا دارای محدودیت های بسیار زیادی می باشد. استفاده از این سیم جوش باعث می شود تا بتوان ترکیباتی را به محل جوشکاری اضافه نمود تا از استحکام خط جوش کاسته نشود. بدین ترتیب سیم جوش کمک می کند تا ترکیبات خط جوش شبیه به فلز پایه یا قطعه کار بوده و استحکام بسیار مناسبی داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای این سیم جوش امکان ایجاد جوش صاف و منظم می باشد. با توجه به اینکه ممکن است در برخی از مناطق امکان سنگ زدن وجود نداشته باشد، بدین ترتیب صاف بودن جوش می تواند اهمیت بالایی داشته باشد. این سیم جوش باعث می شود تا نفوذ جوش بسیار مناسب باشد. با توجه به اینکه در جوش لوله دسترسی از یک طرف امکان پذیر می باشد، لذا نفوذ مناسب دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. بدین ترتیب استفاده از جوش تیگ در صنایع بسیار مهم مانند نفت و گاز بسیار زیاد می باشد.

جریان مناسب برای استفاده از سیم جوش:

معمولا در جوشکاری تیگ یا TIG از هر نوع جریانی نمی توان استفاده نمود. بهترین نتیجه ای که می توان از این سیم جوش حاصل نموده و جوش با کیفیتی ایجاد نمود، با استفاده از جریان مستیم یا DC و قطب معکوس یا الکترود مثبت می باشد. در این روش معمولا سرعت جوشکاری بسیار مناسب بوده و جوش ایجاد شده دار

سیم جوش تیگ

ای گرده بسیار مناسب و همواری می باشد. بدین ترتیب حتما باید برای شروع جوشکاری تیگ به مثبت بودن الکترود دقت نمود.

 

خرید سیم جوش:

معمولا بسیاری از شرکت های بزرگ کشور از جوش TIG برای موارد مختلف و به خصوص احداث خط لوله استفاده می نمایند. بدین ترتیب معمولا شرکت های بسیار معتبری از سراسر کشور به دنبال خرید این سیم جوش می باشند. معمولا یکی از روش های بسیار مناسبی که برای خرید سیم جوش وجود داشته، اینترنت می باشد. خرید آنلاین این سیم جوش  می تواند کمک کند تا در کمترین زمان ممکن بتوان این محصول را تهیه نمود. با توجه به راحت بودن این کار، اغلب شرکت های کوچک و بزرگ در حال حاضر سیم جوش تیگ مورد نیاز خود را از طریق اینترنت و به صورت آنلاین خریداری می نمایند.

 

برای خرید این محصولات از وب سایت ایلیا صنعت اینجا کلیک نمایید.

2 Comments

  • سلام صنایعتان زیباست..تنها مشکلی که دارم.دستگاه من سیمco2هشت دهم درابعاد۵کیلویی میخورد که همه میگویند ۱۵کیلویی داریم.

    • شرکت آما هم بسته بندی 15 کیلویی دارد
      اما می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید
      همکاران ما در حد توان کمک شما خواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *