انواع الکترود های جوشکاری مورد استفاده برای جوش

مصرف کنندگان به انواع مختلفی از انواع الکترود های جوشکاری دسترسی دارند که هر کدام از آنها کاربرد ها و ویژگی های خاصی دارد، که بر اساس کاربرد برای جوشکاری معمولی، جوشکاری ورقه های فلزی و موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

[irp posts=”712″ name=”انواع الکترود”]
در کاربرد های جوشکاری، الکترود از طریق یک الکترود کشیده می شود و قوس الکتریکی را در نوک الکترود ایجاد می کند و جوش زمانی بین دو قطعه ایجاد می شود که قوس الکتریکی در نوک یک الکترود بر روی یک قطعه کار کشیده شود، بسیاری از انواع الکترود ها ذوب می شوند و به یک قطعه کار منتقل می شوند، اما بعضی دیگر از الکترود ها ذوب نمی شوند و به سادگی محل قوس الکتریکی را فراهم می کنند.

الکترود 6010

این نوع الکترود اغلب برای برنامه های کاربردی جوشکاری معمولی در منازل، لوله کشی، تجهیزات مزرعه و تجهیزات جاده مورد استفاده قرار می گیرد، الکترود 6010 برای استفاده در جریان مستقیم طراحی شده است و از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که الکترود های 6010 دارای پوشش بیرونی سدیم سلولی هستند.

الکترود 6013

کار با الکترود های 6013 نسبتا آسان است چون این الکترود ها یک قوس نرم تر را ایجاد می کنند که برای استفاده در ورقه های فلزی ایده آل هستند، این نوع الکترود معمولا برای تعمیر کلی روی مواد نازک استفاده می شود و این الکترود تحت جریان مستقیم استفاده می شود و دارای پوشش بیرونی پتاسیم بالا است.

[irp posts=”715″ name=”الکترود 6013″]

الکترود 7018

الکترود 7018 اغلب به عنوان یک (الکترود هیدروژنی کم ) شناخته می شود که دارای رطوبت کم است که سطح هیدروژن را به یک جوش تبدیل می شود کاهش می دهد، از ویژگی های مهم این الکترود این است که دارای نقاط جوشکاری با کیفیت بالا و مقاوم در برابر خوردگی با نفوذ متوسط می باشد.
الکترود 7018 می توان در هر جایی که جوش برگزار می شود آن را انجام داد، این الکترود برای کار بر روی جریان AC یا DC طراحی شده است و همچنین این الکترود در پوشش بیرونی دارای یک پودر آهن، کم هیدروژن است.
جوشکاری یکی از شغل های خطرناک است و بی توجه ای به نکات و مسائل ایمنی می تواند خطرات مالی و جانی جبران ناپذیری برای جوشکار و اطرافیانش ایجاد کند، با این حال رعایت نکات و اقدامات احتیاطی و استفاده از وسایل و لباس های محافظ در هنگام جوش می تواند تا حدودی از خطرات و آسیب یا مرگ، ناشی از جوشکاری جلوگیری کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *