پودر جوشکاری UNIVERSAL و کاربرد های آن

با ورود پودر جوشکاری در این عرصه، تحولی در استقامت و تضمین بیشتر استحکام جوشکاری ایجاد شد.
مهمترین تحولی که در جوشکاری ایجاد شد، استفاده از پودر جوشکاری شامل پودر جوشکاری UNIVERSAL است. استفاده از این پودرها به اوایل دهه 1930 باز می گردد. در جوشکاری، گاهی لازم می شود که سیم جوش را در زیر پودر قرار دهیم که در این صورت جوشکاری زیر پودری اعمال خواهد شد. زمانی که جوشکاری را با پودر انجام دهید، پودر جوشکاری UNIVERSAL به خوبی در داخل فلز محل جوش، ذوب و سفت می شود که نهایتا یک جوشکاری یکدست را به شما تحویل خواهد داد.
خوشبختانه امروزه انواع مختلفی از پودر جوشکاری در بازار وجود دارد که هم از نظر خاصیت و هم از نظر ظاهری، بسیار پیشرفته و کارآمد هستند. تنوع در این پودرها کمک می کند تا شما بتوانید بسته به محل جوشکاری، درجه استحکامی که مد نظر دارید و… بتوانید بهترین پودر جوشکاری را انتخاب کنید. لذا با توجه به اهمیت آگاهی از ویژگی های هر کدام از این پودرها، در این مقاله شما را با پودر جوشکاری UNIVERSAL آشنا خواهیم کرد.

ویژگی ها و کاربردهای پودر جوشکاری UNIVERSAL:

  • 1- پودر جوشکاری UNIVERSAL این خاصیت را دارد که بتواند مقدار زیادی از سیلیسیوم موجود در فلز محل جوش و حتی منگنز را به خود جذب کند.
  • 2- در صورتی که قصد دارید جوشکاری خود را به صورت دو سیمه متوالی و یا چند سیمه انجام دهید، این پودر  می تواند سرعت کار شما را بالا ببرد.
  • 3- یکی از کاربردهای این پودر در زمانی است که شما می خواهید سختی و چقرمگی محل جوش را زیاد کنید. به ویژه اگر سیم جوش مورد استفاده در این شرایط دارای مولیبدن باشد، چسبندگی را بیشتر خواهد کرد.
  • 4- مهمترین کاربردهای پودر جوشکاری UNIVERSAL در فعالیت هایی همانند جوشکاری فولادهای عمومی ساختمانی، فولادهای مخازن تحت فشار، فولادهای لوله سازی، فولادهای دانه ریز و… است.
  • 5- توجه داشته باشید که اگر این پودر جوشکاری مرطوب شد باید آن را در دمای بین 350-300 درجه سانتیگراد قرار دهید تا خشک شده و مجددا استفاده کنید.
  • 6-توجه داشته باشید که برای این که ترکیب پودر جوشکاری UNIVERSAL با محل جوش بهتر انجام گرفته و چسبندگی خوبی را شاهد باشید که نهایتا منجر به استحکام بهتر جوش می شود، توصیه می شود سیم جوش هایی را استفاده کنید که ترکیب آلیاژهای موجود در آن ها، به خوبی بتواند با این پودر جوشکاری ترکیب شده و نه تنها از نظر زیبایی بلکه از نظر استحکام که اهمیت زیادی دارد، به خوبی عمل نماید.

توضیحاتی بیشتر در مورد پودر جوشکاری UNIVERSAL:

جوشکاری زیر پودری یکی از بهترین روش های مورد استفاده برای جوش دادن یا اتصال دو قطعه فلزی به همدیگر می باشد. معمولا در روش جوشکاری زیر پودری عملیات به صورت نیمه اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک انجام می شود. عمل حفاظت از حوضچه مذاب در روش جوشکاری زیر پودری توسط پودر جوشکاری انجام می شود. شرکت صنعتی آما یکی از بزرگترین تولید کنندگان پودر جوشکاری در خاورمیانه به شمار می رود. این پودر جوشکاری یک نمونه از کاربردی ترین پودر های جوشکاری تولید شده توسط شرکت آما می باشد.

مزایای این پودر :

پودر جوشکاری UNIVERSAL دارای مزایای بسیار زیادی می باشد. یکی از اصلی ترین مزایای پودر جوشکاری آما جدا شدن آسان سرباره پس از اتمام جوشکاری می باشد. با توجه به مشکلاتی که وجود سرباره ممکن است به وجود آورد، لذا پس از جوشکاری آن را بر می دارند. از دیگر مزایای پودر جوشکاری این است که در درجه حرارت های بالا و همچنین در جوشکاری تک سیمه و چند سیمه می توان از آن استفاده کرد. محافظت بسیار مناسب این پودر باعث افزایش کیفیت جوش شده و این موضوع در هنگام جوشکاری های حساس اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند.

کاربرد پودر جوشکاری UNIVERSAL:

معمولا از پودر جوشکاری UNIVERSAL در جوش های گوشه ای و یا لوله به لوله استفاده می شود. فولاد های عمومی ساختمان سازی از جمله مواردی بوده که می توان برای جوش بر روی آنها از این پودر  استفاده کرد. البته از این پودر می توان در دیگ سازی و یا لوله سازی نیز استفاده کرد. بدین ترتیب معمولا پودر UNIVERSAL از جمله پودر های بسیار مفید و کاربردی تولید شده توسط شرکت آما می باشد. بدین ترتیب اغلب شرکت ها و کارخانه جات صنعتی از پودر UNIVERSAL برای انجام هر چه بهتر جوشکاری زیر پودری استفاده می شود.

 

برای خرید این محصول از وبسایت ایلیا صنعت می توانید از اینجا اقدام نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *