الکترود 1048P و کاربردهای آن در جوشکاری

الکترود 1048P و کاربردهای آن در جوشکاری

الکترود 1048P و کاربردهای آن در جوشکاری

آنچه در جوشکاری اهمیت دارد، استفاده به موقع از الکترودها است.
جوشکاری نیاز به ادوات و مواد مختلفی دارد که من جمله می توان به الکترود شامل الکترود 1048P اشاره نمود. در زمان اعمال جوش میان دو فلز و یا آلیاژ، نباید فراموش کرد که این جوش باید تمیز، صاف و با نفوذ زیادی انجام شود تا هم زیبایی خود را داشته و هم این که از استحکام بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل است که استفاده از الکترودها ضرورت دارد.

اگر در زمان خرید الکترود دقت کنید متوجه تنوع میان آن ها خواهید شد. این تنوع کمک می کند تا شما بتوانید با اهداف مختلف از الکترود استفاده کنید. برای مثال الکترود 1048P از جمله گزینه هایی است که کاربردهای خاص خود را دارد و به همین دلیل در این مقاله به معرفی آن خواهیم پرداخت.

بررسی مشخصات و ویژگی های الکترود 1048P:

1-    الکترود 1048P از جمله الکترودهای روکش دارد است که پوشش آن از مواد سلولزی تشکیل شده است در نتیجه به آن الکترود سلولزی گفته می شود.

2-    از آنجایی پوشش این الکترود از سلولز و مشتقات آن است در نتیجه به خوبی می تواند کوچکترین نم را به خود جذب نماید در نتیجه نه تنها بسته بندی الکترود 1048P باید به گونه ای باشد که به هیچ عنوان رطوبت به الکترود نرسد بلکه شما باید از این الکترود در محلی نگهداری نمایید که رطوبتی در هوا نباشد. توجه داشته باشید که در صورت خیس شدن این الکترود نمی توانید آن را خشک کنید زیرا با افزایش حرارت، پوشش آن خواهد سوخت و الکترود از بین می رود. پس در نگهد

حتما بخوانید  معرفی الکترود 1328G و کاربرد های آن

الکترود 1048p

اری از آن دقت کنید.

3-    زمانی که از الکترود 1048P استفاده می کند، سلولز موجود در پوسته تجزیه می شود در نتیجه گاز هیدروژن حاصل از آن وارد قوس شده و ولتاژ قوس زیاد می شود.  این اتفاق کمک می کند تا هم پاشش و هم انتقال گرما به جوش زیاد شود.

4-    جوشی که از الکترود 1048P بر روی دو فلز و یا آلیاژ اعمال می شود، سطح صافی ندارد در نتیجه لازم است توجه کنید که جوشکاری برای کدام قسمت انجام می شود. در قسمت هایی که در معرض دید هستند بهتر است حتی المقدور به سراغ الکترود دیگری بروید.

5-    در جوشکاری لوله ها بهترین گزینه مورد استفاده برای اعمال جوش، الکترود 1048P است.

6-    همچنین در پاس های ریشه، گرم و پر کن به خوبی می توان از این الکترود استفاده نمود.

7-    نکته لازم به ذکر دیگر این است که الکترود 1048P در اندازه های مختلف ساخته می شود در نتیجه قبل از این که خرید را انجام دهید لازم است بر حسب نوع کاربرد، به سراغ نوع مناسبی از الکترود بروید. در این صورت این اطمینان وجود دارد که جوش توانسته با قدرت در محل نفوذ کرده و استحکام و کیفیت بالایی خواهد داشت.

 

برای خرید این محصول از وبسایت ایلیاصنعت اینجا کلیک نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *