سیم جوش T40-13 و کاربرد های آن

بهترین راهکار برای جوشکاری دقیق، ظریف و بدون نقص، استفاده از   سیم جوش T40-13است.
با توجه به این که دقت در جوشکاری اهمیت زیادی دارد، لذ استفاده از سیم جوش ها من جمله سیم جوش T40-13 در این حرفه اهمیت زیادی دارد. البته برخی از افراد سیم جوش را تحت عنوان الکترود می شناسند که تنها تفاوت میان این دو، نوع واژگان است. جوشکاری با هدف ثابت کردن یک قطعه فلزی بر روی محل فلزی دیگری انجام می شود. هر چه قدرت که وزن قطعه بیشتر باشد، لازم است که جوشکاری با اطمینان بیشتری انجام گرفته و حتی یک منفذ خالی هم باقی نماند. در این گونه موارد باید از سیم جوش هایی همانند سیم جوش T40-13 استفاده نمود.
به طور کلی مهمترین کاربرد سیم جوش این است که منافذ و حفره هایی که در محل جوش ایجاد می شود را پر کنید. توجه داشته باشید که این حفره ها اگر چه به ظاهر کوچک هستند ولی می توانند منجر به افتادن قطعه شده و خسارت هایی را به دنبال داشته باشند. بنابراین هر جوشکار باید در میان وسایل خود سیم جوش T40-13 را داشته باشد.

کاربردها و ویژگی های سیم جوش T40-13:

سیم جوش T40-13 که به نام علمی ER70S-3  نیز در دنیا معروف است، دارای کاربردهای مختلفی است که در ادامه بیان خواهیم کرد:

  • 1- سیم جوش T40-13 در گروه سیم جوش های تیگ قرار دارد. بهتر است یک آشنایی با سیم جوش های تیگ داشته باشیم.  این نوع الکترودها، مقاومت بالایی به ترک داشته و از طرفی ترک نمی خورند به همین دلیل در ساختمان سازی، خط لوله مورد استفاده قرار می گیرند. سیم جوش T40-13 را نیز می توان با گاز آرگون در فولادهای ساختمانی و فولادهای لوله جهت جوشکاری استفاده نمود.
  • 2- تنوع سیم جوش T40-13 از نظر وزن و اندازه در بازار زیاد است که کمک می کند تا مشتری بنا به درخواست و نیاز خود بتواند سیم جوش مناسب را خریداری نماید.
  • 3-همان گونه که بیان کردیم ممکن است در زمان جوشکاری، بخشی از فضاها خالی بماند. اما این قسمت ها بسیار ریز بوده و نیاز است که با قطعات ریز و به صورت دقیق، جوشکاری شوند. در این زمان بهترین راهکار این است که از انواع سیم جوش همانند سیم جوش T40-13 استفاده کنید. این مسئله در مورد جوشکاری هایی که زیبایی و تمیزی کار اهمیت زیادی دارد، بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد. شما با کمک این سیم جوش  می توانید میزان خلل و فرج هایی که در محل جوش ایجاد شده است را برطرف نمایید.

 

برای خرید این محصول از اینجا اقدام نمایید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *