سیم جوش M80-11 و کاربرد های آن

سیم جوش ها از مله قطعات پرکاربرد در جوشکاری هستند که جهت تثبیت نقطه جوش و همچنین ظرافت کار اهمیت زیادی دارند.
به منظور جوشکاری  دو قطعه فلزی و غیر فلزی به همدیگر گاهی لازم است که از سیم جوش شامل سیم جوش M80-11 استفاده کنید. این تصور وجود دارد که جوشکاری تنها برای قطعات فلزی به کار می رود اما می توان دو قطعه را که غیر فلزی هستند،  با پوشش فلزی به یکدیگر وصل نمود. در جوش دادن دو قطعه، تنها اتصال مهم نیست بلکه گاهی لازم است که پوششی در این محل ایجاد شود تا در برابر شرایط هوایی، ساییدگی و.. در امان باشد. در این حرفه گاهی لازم می شود که از سیم جوش استفاده شود و لزوم وجود این الکترودها در جوشکاری، افزایش مقاومت، ظرافت بیشتر در کار و زباتر شدن جوشکاری است. یکی از سیم جوش های پرکاربرد در جوشکاری، سیم جوش M80-11 است.

کاربردها و ویژگی های سیم جوش M80-11:

  • 1- این نوع سیم جوش با نام تجاری M80-11 و با نام جهانی ER80S-B2   شناخته شده است.
  • 2- سیم جوش M80-11 دارای آلیاژهای متوسط است و کمک می کند تا در جوشکاری میگ/ مگ بتوان از این نوع سیم جوش استفا
  • ده نمود. در جوشکاری میگ باید در محل جوش، از گازهای آرگون، هلیوم و یا مخلوطی از گازهای خنثی استفاده شود تا فلز جوش محافظت شده و در اثر گذر زمان از بین نرود. در جوشکاری مگ هم باید شبیه به جوشکاری میگ عمل نمود منتهی در محل اتصال، از گازهای فعال استفاده می شود. سیم جوش M80-11 در این زمینه گزینه مناسبی است.
  • 3- در صنعت فولادهای لوله سازی، تولید دیگ که می توانند تا دمای بالای 550 درجه سانتیگراد را تحمل کنند، استفاده از این سیم جوش  به منظور جوشکاری گزینه مناسبی است.
  • 4- با توجه به این که سیم جوش M80-11 در اندازه و وزن های مختلف ساخته می شود، لذا قبل از خرید باید کاربرد سیم جوش را مشخص کرده و سپس سفارش بدهید.
  • 5- توجه داشته باشید با توجه به این که در محل جوش به هیچ عنوان نباید حتی کوچکترین تخلخلی وجود داشته باشد لذا توصیه می شود که بعد از اتمام جوشکاری کلی، اکنون نوبت به ظریف کاری رسیده و با استفاده از انواع سیم جوش شامل سیم جوش M80-11 منافذی که در محل وجود دارد را پر کنید. مزیت این سیم جوش را زمانی بیشتر درک خواهید کرد که منطقه جوش از قسمت بیرونی آشکار بوده و نظافت و تمیزی کار بسیار مهم است در نتیجه سیم جوش M80-11 می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

 

 

برای خرید این محصول اینجا کلیک کنید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *