آشنایی با جوشکاری میگ

درباره فرایند جوشکاری میگ چه می دانید؟

جوشکاری یکی از عملیات مهم در صنایع مختلف است. همین امر موجب می شود تا نظام مهندسین و فعالان جوشکاری، در جهت بالا بردن آگاهی و معلومات خود و نیز به روز کردن آن ها در این زمینه، پروسه های پیشرفته متفاوتی را پشت سر بگذرانند. به گونه ای که طی چند سال اخیر پیشرفت های قابل ملاحظه ای در صنعت جوشکاری و اتصالات قطعات مختلف رخ داده است. با یک نگاه به عملیات جوشکاری میگ و قابلیت های منحصر به فرد آن با استفاده از گاز محافظ میگ می توان متوجه کاربردهای گسترده این فرایند در سراسر جهان شد. در واقع جوشکاری میگ به عنوان یک فرایند جوشکاری جدید معرفی شده است که به صورت کاملاً اتوماتیک به پر کردن فضای خالی میان فلزات پرداخته و قطعات را جوشکاری می کند.
جوشکاری میگ به جوشکاری مدرن شهرت دارد. به طور عمده در این روش، یک قطب دستگاه به قطعه مورد نظر و قطب دیگر آن به سیم ذوب شده متصل می شود. در عملیات مربوط به این فرایند حرارت و گرمای مورد نیاز در جهت ذوب فلز پایه و همچنین الکترود، از راه ایجاد قوس الکتریکی تأمین می شود. یکی از تفاوت های جوشکاری میگ در مقایسه با دیگر فرایندهای مشابه آن این است که الکترود جوشکاری در این عملیات، به صورت دائم و با سرعت عمل مشخصی، به حوضچه جوش متصل و به عنوان فلز پر کننده مورد استفاده واقع می شود.

مزیت های منحصر به فرد جوشکاری میگ

درباره مزیت های منحصر به فرد جوشکاری میگ چه می دانید؟

عملیات جوشکاری میگ، یکی از فرایندهای مدرن و منحصر به فردی است که امروزه به عنوان جایگزین جوشکاری با الکترود دستی شده است. این نوع جوشکاری که در ابتدا در کشورهایی نظیر: اروپای غربی، ژاپن و ایالات متحده آمریکا عمومیت پیدا کرد با کارایی های بی شماری که گاز محافظ پیدا کرد به مراتب در سراسر دنیا نیز به کار برده شد. مزیت های منحصر به فرد جوشکاری میگ مربوط به پارامترهای زیر می باشد
یکی از مزیت های منحصر به فرد جوشکاری میگ، سرعت زیاد و نرخ بالای رسوب در قطعات مختلف است
تغذیه سیم در این فرایند به صورت مداوم است. به گونه ای که نیازی به تعوض الکترود و یا سیم جوش به هنگام عملیات جوشکاری نیست. این در حالی است که در جوشکاری با الکترود دستی باید به تعویض الکترود به هنگام عملیات پرداخته شود.
نرخ رسوب جوش در جوشکاری میگ، یکی دیگر از مزیت های منحصر به فرد آن است. علت آن را هم می توان استفاده از سیم جوش با قطر کمتر دانست.
در این فرایند هیدروژن کمتری جذب فلز جوش می شود که این امر برای فلز و قطعات حساس، بسیار مهم و ضروری می باشد
تمامی مراحل این فرایند به صورت کاملا اتومات انجام می گیرد
آموزش جوشکاری در این عملیات مدت زمان کمتری را می طلبد
از دیگر مزیت های جوشکاری میگ این است که امکان اتصال و جوشکاری انواع ورقه های کمتر از 2 میلی متر وجود دارد. به طبع دلیل آن به این علت است که تمرکز قوس الکتریکی در سطح بالایی صورت می گیرد
عدم پاشش جوش و همچنین زیبایی ظاهری آن از بهترین مزیت های این روش به حساب می آید و در آخر می توان به این نکته اشاره نمود که جوشکاری میگ نیازی به برطرف کردن سرباره جوش ندارد. این در حالی است که در جوشکاری با الکترود دستی عکس آن وجود دارد.

تجهیزات لازم در جهت اجرای جوشکاری میگ

به طور عمده اجرای عملیات مربوط به فرایند جوشکاری میگ به یک سری تجهیزات و امکانات مشخصی نیازمند است تا بتوان از قابلیت ها و کارایی های آن به طور مستقیم استفاده کرد. از جمله وسایلی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند عبارت است از:

  • منبع نیرو یا تأمین کننده انرژی برای ذوب الکترود
  • دستگاه تغذیه سیم جوش
  • کابل جوشکاری
  • مشعل جوشکاری
  • قسمت تامین کننده گاز محافظ

قیمت های استاندارد جوشکاری میگ

آیا از قیمت های استاندارد جوشکاری میگ اطلاع دارید؟

در کنار تمامی محاسن خاص و بارز جوشکاری میگ، لازم است بدانید که این روش از قیمت های استاندارد و معقولی نیز برخوردار می باشد. از همین رو به جرات می توان گفت که سزاوار محبوبیت در دنیای صنعتی می باشد. چرا که در این نوع جوشکاری، تمامی مراحل عملیات جوش به صورت کاملا جدی در پیچیدگی های فنی و فیزیکی صورت می گیرد. اما سوال اینجا است که چگونه می توان تجهیزات و دستگاه مورد نیاز این فرایند را با قیمت های استاندارد خریداری کرد؟
پاسخ بسیار آسان است. تنها کافی است با یک بار جستجو در گوگل، شرکت معتبر و نام آشنای ایلیا صنعت گوگل را بیابید. آنگاه می توان از تمامی قیمت های به صرفه و ارزان محصولاتش بهره مند شوید. این شرکت با در نظر گرفتن تمامی هزینه های خود، انواع تجهیزات و وسایل مورد نیاز جوشکاری میگ را با قیمت های بسیار ارزان و ایده آلی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. شایان ذکر است که با خرید مستقیم از این شرکت، بسیاری از هزینه های اضافی و واسطه ای برای شما خریداران عزیز حذف خواهد شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *