سیم جوش T30-13 و کاربرد های آن

در صورتی که نیاز است جوشکاری در محل را به کمک سیم جوش انجام دهید، بسته به نوع کارایی از  سیم جوش T30-13 استفاده کنید.
برای جوشکاری در هر موردی باید از وسایل و مواد کمکی استفاده نمود که سیم جوش من جمله سیم جوش T30-13 یکی از پرکاربردترین قطعات در این حرفه هستند. جوشکاری علی رغم این که در گروه مشاغل سخت به حساب می آید اما نیاز به ظرافت و دقت زیادی دارد. شما قرار است با این کار، چندین قطعات فلزی با اندازه و حجم های مختلف را به یکدیگر وصل کنید. در کارخانه ها، ساختمان سازی، پل سازی و… اگر کوچکترین خطایی در جوشکاری وجود داشته و یا ظرافت کار بالا نباشد، می تواند منجر به خسارت های جانی شود. لذا خالی بودن حتی یک منفذ در محل جوش، خطرناک خواهد بود. در این زمان است که استفاده از سیم جوش ها شامل سیم جوش T30-13 ضروری خواهد شد.

ویژگی ها و کاربردهای سیم جوش T30-13:

  • 1- سیم جوش T30-13 که یکی از پرکاربردترین سیم جوش ها در زمینه جوشکاری است، در بازار جهانی با نام ER308L   شناخته شده است.
  • 2- یکی از مهمترین ویژگی ها نوع سیم جوش به کار رفته در جوشکاری این است که حتما مقاومت بالایی داشته و خاصیت ضد زنگی دا
  • شته باشد. لازم به ذکر است که سیم جوش T30-13 از این ویژگی ها برخوردار است و با توجه به این که زنگ نمی زند، لذا برای جوشکاری در تمامی مورادی که در تماس با هوا هستند مناسب است.
  • 3- لازم است بدانید که این سیم جوش در برابر خوردگی هم مقاومت بالایی دارد که این ویژگی در جوشکاری بسیار اهمیت دارد.
  • 4- بهترین محدوده دمایی برای کار با سیم جوش T30-13 حدود زیر 300 درجه سانتیگراد است.
  • 5- سیم جوش T30-13 در گروه سیم جوش های تگ قرار دارد. سیم جوش تگ از استحکام بالایی برخوردار بوده و در برابر ترک خوردن بسیار مقاوم است. از آنجایی که ممکن است قطعات جوش خورده دچار ضرباتی نیز بشوند لذا بهتر است که در صورت نیاز، از سیم جوش تگ همانند سیم جوش T30-13 استفاده کنید.
  • 6- فراموش نکنید مهمترین کاربرد سیم جوش T30-13 این است که خلل و فرج در محل جوش را پر کند. شاید از نظر شما یک روزنه کوچک در محل جوش زیاد به چشم نیاید. ولی فرض کنیم که شما بر روی بام خانه، یک تانک آب را به پایه فلزی جوش داده اید، وزش شدید باد می تواند منجر به کنده شدن جوش و سقوط تانک شود. در اینجاست که باید تمامی تخلخل را به کمک این سیم جوش پر کنید.

 

برای خرید این محصول از اینجا اقدام نمایید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *