الکترود 1600V و کاربرد های آن در جوشکاری

شما می توانید از الکترود 1600v در مورد فلزات و فولادهایی که حساسیت زیادی به جوشکاری دارند استفاده کنید.
استفاده از الکترودها من جمله الکترود 1600V در جوشکاری کمک می کند تا شما بتوانید بهترین عملکرد را در جوشکاری داشته باشید. الکترودها سیم های فلزی روکش داری هستند که جنس این فلز باید با نوع فلزی که قرار است جوشکاری شود، قرابت داشته باشد. به این معنا که قبل از این که در محل جوش از الکترود استفاده کنید، ابتدا جنس فلز مورد نظر و جنس الکترود 1600V را تطابق داده و سپس جوشکاری را عملی کنید.
الکترودها ضخامت های مختلفی دارند و همین امر سبب می شود که نوع کارایی آن ها متفاوت باشد. از طرف دیگر نوع جنس الکترود برحسب آلیاژها و فلزهایی که داخل آن وجود دارد متنوع هستند و در نتیجه این تنوع کمک می کند تا شما بتوانید دامنه کاری خود را گسترش دهید. لذا با توجه به مطالب گفته شده، لازم است که با ویژگی های هر کدام از الکترودها آشنا شوید تا خرید شما متناسب با نیاز و کاربرد باشد. در این مقاله شما را با این الکترود آشنا خواهیم کرد.

کاربرد و ویژگی های الکترود 1600V:

  • 1-در ابتدا لازم است بدانید که الکترود 1600V یک الکترود قلیایی است. این قبیل الکترودها که در جوشکاری بسیار پرکاربرد هستند، از فلزات و ترکیبات آن ها همانند کربنات منیزیم، کربنات کلسیم و… تشکیل شده اند. لازم به ذکر است که الکترودهای قلیایی من جمله الکترود 1600V دارای خواص مکانیکی خوبی بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند به همین دلیل است که در جوشکاری به صورت متداول به کار می روند.
  • 2- یکی از مهمترین مشخصه های این الکترود  این است که مقاومت بالایی در برابر ترک و حفره داشته و در صورتی که در معرض خوردگی، ساییدگی و ضربه قرار گیرد، مقاوم خواهد بود به همین دلیل است که در میان انواع الکترودهای قلیایی، جایگاه خوبی دارد.
  • 3- با توجه به این که الکترود 1600V در برابر ترک خیلی مقاوم است لذا در جوشکاری برای فولادهایی که نسبت به ترک حساس هستند بهتر است از این نوع الکترود استفاده کنید.
  • 4- به منظور جوشکاری های تخت، افقی و سربالا به راحتی می توانید از این الکترود کمک بگیرید چرا که در کنار تمام خواص کیفی و مکانیکی که دارد، قدرت بالایی از نظر نحوه اعمال جوشکاری را فراهم خواهد کرد.
  • 5- توجه داشته باشید که در زمان استفاده از الکترود 1600V باید حتما الکترود خشک باشد و در غیر این صورت باید برای خشک کردن مجدد آن، الکترود را در معرض دمای 350-300 درجه سانتیگراد قرار دهید.

توضیحاتی بیشتر در مورد الکترود 1600V:

الکترود 1600V یکی از بهترین نمونه از الکترودهای شرکت تولیدی آما برای مقاومت در برابر سایش به شمار می رود. این موضوع باعث شده تا در بازار این الکترود را به نام ضد سایش نیز بشناسند. بدین ترتیب معمولا زمانی که نیاز است قطعه یا وسیله ای در برابر نیروهای سایشی به کار گرفته شود، از الکترود آما 1600V استفاده می شود. دقت داشته باشید که در هنگام استفاده این نوع از الکترودها باید کاملا خشک باشند. بدین ترتیب در صورتی که دارای رطوبت باشند، ابتدا باید 2 ساعت در دمای 300 الی 350 درجه سانتیگراد اقدام به خشک کردن آنها کرد.

ویژگی های این الکترود:

یکی از مزایای استفاده از الکترود 1600V این است که می توان جوش بدون خلل و فرج ایجاد کرد. بدین ترتیب معمولا جوش های صاف و با کیفیتی توسط این نمونه از الکترودها ایجاد می شود. از دیگر ویژگی های این الکترود شرکت آما می توان به ایجاد جوش عاری از ترک اشاره کرد. یکی از اصلی ترین معایبی که در جوش به وجود می آید، ترک می باشد. ترک می تواند پایه و اساس خرابی جوش باشد. بدین ترتیب معمولا در اغلب موارد جوش ایجاد شده از نظر ترک مورد بررسی قرار می گیرد، تا در آینده مشکلاتی به وجود نیاید. پاشش بسیار کم و ظاهر جوش مناسب از دیگر قابلیت های این الکترود به شمار می روند. روشن شدن قوس به کمک الکترود آما 1600V بسیار راحت بوده، بدین ترتیب برای شروع و یا شروع مجدد جوشکاری بسیار مناسب می باشد.

کاربرد الکترود 1600V:

کاربرد گسترده ای که از الکترود 1600V انجام می شود، برای روکش کاری سخت قطعات حفاری کمی باشد. لبه های بیل مکانیکی یکی از اصلی ترین مواردی بوده که می توان به کمک این الکترود آن را روکش کرده تا در برابر سایش مقاوم شود.

برای خرید این الکترود از سایت ایلیا صنعت اینجا کلیک کنید

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *