ویژگی های الکترود یزد را بیشتر بشناسیم.

شرکت تولیدی – صنعتی الکترود یزد در زمینه تولید محصولات جوشکاری از سال 1354 شروع به فعالیت کرده است و با بهره گیر از دانش و فناوری و نیروی انسانی متخصص توانسته است در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشد. شرکت الکترود یزد تمام تلاش خود را برای گرفتن استاندارد های معتبر و به روز بین المللی  برای محصولات خود کرده است و توانسته گواهی CE  اروپا و ISO 9002   را برای محصولات خود به دست آورد.
الکترود های جوشکاری به لحاظ   نوع مواد  شیمیایی  استفاده شده  در آنها و  همچنین نوع کاربر شان  دارای  انواع مختلفی است . شرکت الکترود یزد که با تولید الکترود های جوشکاری مخصوص قوس الکتریکی فعالیت خود را شروع کرد. در حال حاضر با  بهبود سیستم های تولید . مدیریت منابع انسانی خود توانست در تولیدات خود تنوع ایجاد کند  و در ضمن سطح کیفیت محصولات خود  را مطابق با استاندارد به روز دنیا  ارتقاء دهد. شرکت الکترود یزد علاوه بر این، تمام سعی خود را کرده است تا با حفظ کیفیت، قیمت تمام شده برای مشتری را نیز  متعادل نگه دارد تا رضایت مشتریان را داشته باشد.

دستاورد های شرکت یزد

شرکت الکترود یزد با داشتن استاندارد های معتبر در زمینه مدیریت و تولید، توانایی صادر کردن محصولات خود را نیز داشته است. محصولات این شرکت عمدتا به کشور های حوزه خلیج فارس، آمریکای جنوبی و کشور های همسایه صادر می شود. شرکت الکترود یزد را می توان به عنوان اولین شرکت در ایران دانست که توانست الکترود های VAC-PAC  را تولید کند.
یکی از مهمترین دستاورد های شرکت الکترود یزد تهیه الکترود های خاص برای صنایع سنگین و مهمی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، لوله سازی و کشتی سازی است. تامین کردن قطعات مورد نیاز برای اینگونه صنایع نشان دهنده ی موفقیت شرکت الکترود یزد در زمینه ی تولید محصولات جوشکاری می باشد.

مفهوم نوشته های روی الکترود یزد را بدانیم.

بر روی الکترود یزد نوشته هایی وجود دارد که اطلاع داشتن از آنها باعث میشود تا به درستی مورد استفاده قرار گیرند و جوشکاری با کیفیت بهتری انجام شود. اگر در جوشکاری از روش قوس الکتریکی استفاده شود از حرف E برای نامگذاری استفاده می شود ولی چنانچه  جوشکاری از طریق گاز صورت پذیرد از RG  برای نامگذاری آن استفاده می شود. حرف E مخفف کلمه ی Electrode  می باشد. پس از این حرف بر روی الکترود ها یک عدد چهار تا پنج رقمی آورده می شود  اولین عدد از سمت راست که می تواند بین 0 تا 6 باشد نشان دهنده ی خصوصیات ظاهر گرده جوش و نوع جریان آن است.

اگر این عدد صفر باشد یعنی برای استفاده از این الکترود نیاز به جریان مستقیم و یا همان DC  دارید و باید از قطب معکوس استفاده کنید. اگر این عدد یک باشد به اینمعنی است که الکترود می تواند با هر دو جریان مستقیم یعنی DC  و جریان متناوب یعنی AC   کار کند. جوشکاری هایی که با این الکترود ها انجام می شود به لحاظ ظاهری صاف هستند و در محل درزها و شکاف ها حالت منحنی و مقعر  به خود می گیرند. اگر این عدد دو باشد فقط به لحاظ سختی جوش با عدد یک تفاوت دارد.
عدد سه نشان دهنده ی جوش های محدبی شکل است که از هر دو جریان متناوب و مستقیم می توان از آن بهره برد. عدد چهار به  معنای استفاده از الکترود در شکاف های عمیق است. عدد پنج بیانگر این است که فقط باید از جریان  DC  استفاده کرد و جوشکاری آن مناسب محل های باز و عمیق است. عدد شش دقیقا ویژگی های عدد پنج را دارد ولی از جریان AC  استفاده می کند.
دومین عدد  از سمت راست ،که می تواند 1، 2  و یا 3 باشد، حالت و وضعیت جوشکاری را تعیین می کند. اگر عدد 1 نوشته شده بود به این معنا است که می توانید از الکترود در همه ی موقعیت ها استفاده کنید. اگر عدد 2 را دیدید، یعنی اینکه این الکترود مناسب موقعیت های افقی و سطحی می باشد. اگر عدد 3 درج شده بود یعنی از این الکترود فقط می توانید در جوشکاری های سطحی استفاده کنید.
دو رقم اول بعد از حرف E  به استحکام کششی فلز جوش مربوط است. مقیاس استحکام کششی فلز جوش بر اساس پوند بر اینچ مربع سنجیده می شود . (KSI) این ارقام می تواند 60، 70، 80، 90، 100، 110 و 120 باشد. هر چقدر این عدد بیشتر و بزرگتر باشد نشان دهنده ی میزان مقاومت کششی بیشتر است.

برای خرید الکترود یزد از سایت ایلیاصنعت کلیک کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *